Kitapseverler CNR Kitap Fuarında Buluşuyor!

2 dakika okuma süresi

Kitapseverler CNR Kitap Fuarında Buluşuyor!

Kitapseverlere müjde! CNR Kitap Fuarı ikincisi ile geliyor! Tüm aileyi kitap ile buluşturacak bu etkinliği kaçırmayın! Kitap Fuarının detayları haberimizde.

Bu yıl ikincisi düzenlenecek olan CNR Kitap Fuarı, 27 Şubat - 8 Mart tarihleri arasında Yeşilköy’deki CNR EXPO’da kitapseverlerle biraraya gelecek. Fuara 600 marka ve 250’nin üzerinde yayınevi katılacak. Kitap Fuarı’nda söyleşi, panel, sergi, yazar imza günleri, çocuk etkinlikleri ve dinletilerle birlikte toplam 550’nin üzerinde etkinlik kitap severlerle buluşacak.

CNR Kitap Fuarı’nda Kültüre Doyacaksınız!

Bu yıl CNR Kitap Fuarı, “Çanakkale Zaferi’nin 100. Yılı” temasıyla düzenlenecek ve Çanakkale Zaferi’nin ruhunu anlatan etkinlikler gerçekleştirilecek. Çanakkele Destanı ile ilgili şiir dinletileri bu etkinliklerden yalnızca biri... 

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İstanbul Büyük Şehir Belediyesi’nin desteklerini alan Fuar, kitapseverleri ve meraklılarını biraraya getirmesi açısından da önemli bir oluşum.

Kitap Fuarı’na Yayıncılardan Destek!

Yayınevleri de Kitap Fuar’ını destekliyor. Yayınevleri, fuarın yayıncılık sektörünü canlandırdığı, Türkiye’de yayıncılığın giderek büyüdüğü ve pozitif ivme kazandığı görüşündeler. Özellikle son beş yılda yayıncılık sektörü ciddi bir büyüme katetti ve bu büyümenin yayıncılar ve fuarlara da etkisi oluyor. Bu etkiden yayınevleri de memnunlar. 

Kitap satışlarına bakıldığında 2014 yılı verilerine göre Türkiye’de en çok Eylül, Mart ve Ağustos aylarında kitap satışı gerçekleşmişti. Bu ayların arasından da yine en çok Sonbaharda okulların açıldığı dönemde kitap satıldığı görünüyor. Daha sonra durgunlaşan kitap satış piyasası İlkbahar ile birlikte yeniden çiçek açıyor, canlanıyor. İkincisi düzenlenen CNR Kitap Fuarı’da işte tam bu çiçek açma dönemine geliyor... 

Kitap Aileleri Birleştiriyor.

kitapseverler-cnr-kitap-fuarinda-bulusuyor-1

Gelişen teknolojiler ile birlikte insanlar birbirlerinden uzaklaşıyor. Aynı evi paylaşan aile fertleri dahi birbirleriyle iletişim kurmuyor, kuramıyor. Kitap fuarları bu uzaklaşmış aileleri, arkadaşları biraraya getirmekte önemli rol üstleniyor. 

Gelişen yayıncılık ile birlikte çocuk kitapları alanında da kalite artmış görünüyor. Küçük çocuklu aileler de gönül rahatlığıyla çocuklarını kitap fuarına getirebilir ve onlar için kitap satın alabilirler. Böylece hem birlikte vakit geçirmiş olurlar hem de kitapların eşsiz dünyasına ailecek güzel bir yolculuk yapma fırsatını yakalarlar. 

Kitap fuarlarındaki söyleşilere, yazar imza günlerine katılım da aile bireyleri, arkadaş toplulukları veya bireysel açıdan değerlendirildiğinde kişisel gelişime ve sosyalliğe katkı sağlayacaktır. Hem kitapları gezmek hem de severek okuduğunuz eserlerin yazarlarıyla biraraya gelmek en güzel etkinlik olacaktır. 

CNR Kitap Fuarı, 27 Şubat - 8 Mart tarihleri arasında olacak unutmayın! Haydi siz de kitapların eşsiz dünyasına bir yolculuğa çıkın.

Kitaplardan bahsetmişken Türkiye’deki Kadınların Kitap Okuma Alışkanlıklarına Bakın!

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • 2
    emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html