Kitap Okumanın Hayatınıza Etkileri

1 dakika okuma süresi

Kitap Okumanın Hayatınıza Etkileri

Kitap okumanın faydaları saymakla bitmez. Ancak biz yazımızda sakladık! İşte ayrıntılar...

Kitap okumanın faydaları saymakla bitmez. Eğitim sürecinde ki faydalarının haricinde hayatımıza yön veren ve hala bazı özelliklerimizi borçlu olduğumuz bir yönü de vardır kitabın.

Peki kitap okumak bize ne kazandırır?

1. olarak ufkumuzun genişlemesini ve daha geniş düşünmemize olanak sağlar. Yeni fikirlere açık olmamızı ve yeni fikirlerin uygulanma alanlarını öğrenmemizi sağlar.

2. olarak beyninizin hızlı çalışmasını ve çabuk karar almanızı sağlar. Yani kitap okurken sürekli beyniniz hayal gücünüz çalışmaktadır ve olaylar arasında bağlantılar kurmaktadır. O nedenle kitap okumak hızlı ve yerinde kararlar almanızı geliştirir ve sizi zinde tutar.

3. olarak hayal gücünüzü genişletir. Kitap okurken sürekli okuduğunuz metni yaşarsınız. Size gösterilen objeler yoktur okuduğunuz alanı zihninizde birleştirir ve bir dünya yaratırsınız. Bu durumda hayal gücünüzün ucsuz bucaksız olmasını sağlar.

4. olarak huzur ortamı oluşturur. Bir çok insan tatil anlayışını şöyle açıklar; kitap, kahve ve doğa sesi. Okuduğumuz kitap ne olursa olsun sessizliğe giriyoruz birden o huzur ortamını yakalamış oluyoruz.

5.olarak okuduğumuz sürece öğrenmediğimiz şey kalmaz. Okuduğumuz her konu hakkında bilgi sahibi oluruz özgüvenimi yükselir, olaylara ve kişilere bakışımız değişir. O kadar çok bağlantılar görürüz ki bu durum bizi mutlu eder.

6.olarak çok kelime öğreniriz cümlelerimiz değişmeye başlar birden. öğrendiğimiz ve okuduğumuz kelimeleri cümlelerimize serperiz. O kelimeler bizim daha kibar ve daha duyarlı olmamızı sağlar. Kelime haznemizde inanılmaz bir artış olur.

 

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/sivilcelerinizi-daha-da-cogaltacak-10-hatali-cilt-bakimi-12673.html