Kitap Okuma ile Hayata Bakışın Değişmesi

1 dakika okuma süresi

Kitap Okuma ile Hayata Bakışın Değişmesi

Kitap okuma ile hayata bakışın değişmesi nasıl oluyor diyorsanız kitap okumanın faydalarını bir de bu yazıyla öğrenin!

Bir ülkenin halkının kitap okuma oranı ile o ülkenin gelişmesi doğru orantılı. Bir ülkenin gelişmesi zihinlerin kitap okuyarak aydınlanmasına bağlı. Bir kişinin, kitap okuma ile hayata bakışın değişmesi bir aileyi, bir ailenin değişmesi toplumu, toplumun değişmesi ülkenin değiştirmek geliştirmesi anlamına gelir.

Kitap okumak geçmişimizi anlayıp, atalarımızın yaşantısını ve zaferlerini öğrenerek yeni zaferlere yelken açmayı sağlar. Okuduğu kitapla hayatı değişen çok insan duymuş olabilirsiniz. Belki tek bir kelimenin dokunuşuna ihtiyacı vardı ve o kelimeyi o kitapta buldu ve hayatı değişti.

Kitap Okuma ile Hayata Bakışın Değişmesi

kitap

Kitap ile Aydınlansın Dünyan

Gitmediğimiz ülkelere, yaşamadığımız hayatlara girmek, uzak ülkelerdeki insanları tanıyarak yeni bir ışıkla hayatını aydınlatmaktır okumak. Kitap okuma ile hayata bakışın değişmesi ile insan hiç tanımadığı insanın kalbindeki acıyı, mutluluğu öğrenir. Belki kendi dünyanda görmediğin, hayalini bile kuramadığın kavramları, hisleri okudukça yaşatır kitap.

Hayatın sadece bizim gördüğümüz, bildiğimiz bitkilerden, yiyeceklerden, içeceklerden ibaret olmadığını Hindistanlı yazarı okurken öğrenmektir okumak. Görme yetisi olmayanın hayaline gökkuşağını, denizi, kuşu, ağacı, çiçeği sunarak dünyasını aydınlatmaktır. Dünyanın aydınlanması için yeni neslin kitapla aydınlanması şart.

kitap

Hayata Yeni Bir Kapı Açmak için

Kendi gibi düşünmeyenin gözünden dünyayı seyredip, her kitapla yeni bir kapı açmak, değişik farklı bir fikri öğrenmek. Asıl olan kitap okumakla bir hayatın değiştiğini görmek. Kitap okuma ile hayata bakışın değişmesi insana karşısındakinin kapkara siyah değil gri olup, her insanda iyi bir tarafın var olduğunu gösterir.

Senin üzüntülerinin birilerinin mutluluğu, senin mutluluğunun başkalarının üzüntüsüdür der ve öğretir okumak, görünüşünde hoyrat, kaba, sinirli gördüğün kişinin hayat hikayesini öğrenerek empati yapıp anlamaya çalışmak. Cahil kalmamak, hep ileriye adım atmak için her daim elinde yeni kitaplarla yeni hayatlara kapı aralamak gerekir.

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html