'Kıskançlık' Huyundan Kurtulma Yolları

1 dakika okuma süresi

'Kıskançlık' Huyundan Kurtulma Yolları

Kıskançlık huyunuzu törpülemeniz mümkün! Nasıl mı? Sizin için derledik!

Kıskançlık duygusu belli bir düzeyde hepimizin hoşuna gitse de, fazlası hem insana hem de karşısındakilere zarar veriyor. İlişkiyi de, arkadaşlığı da bitirebilen bu duygunuz, fazla baskınsa bu duygudan kurtulabilirsiniz. Nasıl mı? Daha İyi Yaşam olarak sizlere kıskanç yönünüzü törpülemenin yollarını yazdık! Kıskançlık insanın önleyemeyeceği ama en azından dizginleyebileceği bir duygu. Kıskançlığınızdan partneriniz rahatsız oluyor olabilir. İşte öneriler...

İnsanlar sizden uzaklaşıyor..

Kadınların hemcinslerine karşı duyduğu aşırı kıskançlık erkekler tarafından sevilmeyen huyların başında geliyor. Etrafınızdaki kişilerin evine, işine, fiziğine, kocasına, sevgilisine, çocuğuna, hayat tarzına imreniyor olabilirsiniz. Kimi zaman girdiğiniz bir ortamda bakışların onun üzerinde olmasını kıskanabilirsiniz. Ancak herşeyin olduğu gibi kıskançlığın da sağlıklı bir dozu var. Kendi huzurunuz adına sağlıklı düşünün ve kem gözlerinizi sakının. Kıskançlık yapmaya başladığınız anda ortama ister istemez negatif elektrik saçıyorsunuz, farkında değilsiniz. Bu şekilde size yaklaşmak isteyen insanları da etrafınızdan kaçırıyorsunuz.

İmalı sözlerde bulunmayın!

İmalı sözler ile karşınızdakini iğnelemekten vazgeçin. Böylesi bir tutumla onu kendinizden daha üstün olarak gördüğünüzü ve rakibinizi yıpratmak istediğinizi açıkça belli ediyorsunuz. Kendinizi küçük düşürmeyin. Kendinizi sevin ve özel olduğunuzu hatırlayın. Kendinizi başkaları ile kıyaslamanız sizi sıradanlaştırır. Ortada kazanan ve kaybedenlerin olduğu bir yarışma yok. Kıyaslamaya son verdiğiniz an özgüveniniz yükselecektir.

Sevmediğiniz insanlarla aynı ortamda bulunmayın!

Davranışları ve sözleri ile sizi üzen, kötü hissettiren kişilerin yanında vakit geçirmek zorunda değilsiniz. Patavatsız, kaba, görgüsüz insanları etrafınızdan uzaklaştırın. Etrafınızdaki olumlu gelişmelerden beslenin, sadece bana hep bana yaklaşımı sağlıklı değil. Çevrenizdeki kişilerin hayatındaki pozitif gelişmeler size de umut ışığı vermeli ve hayatta güzel şeyler de oluyor, benim için de her an iyi gelişmeler olabilir mesajını alın.

Editörün Seçimi : Daha İyi Yaşam - Kıskançlık krizleri bu tüyolarla son buluyor!

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/coldprocess-teknigi-ile-dogal-zeytinyagli-sabun-yapimi-12662.html