Kişisel bakımdan temizliğe : Limonun pratik yararları!

2 dakika okuma süresi

Kişisel bakımdan temizliğe : Limonun pratik yararları!

"Limon" dendiği an yüzünüzdeki ekşimeyi hissedebiliyoruz :) Ama limon deyip geçmeyin! Limonun pratik yararlarını sizler için derledik..

"Limon" dendiği an yüzünüzdeki ekşimeyi hissedebiliyoruz :) Ama limon deyip geçmeyin! Cilt bakımından kişisel bakıma,ev temizliğinin püf noktalarından sağlığa kadar birçok pratik yararı var!

Daha İyi Yaşam sizler için yazdı işte Limonun pratik yararları:

1.Fırın lekeleri : Bir fırın kasesi içini su ile doldurup içine 2-3 dilim limon atın. Fırını ısıtmaya başlayın. Karışımın etkisiyle fırın içindeki lekeler yumuşamaya başlayacaktır. Gerisi zaten çocuk oyuncağı!

2.Boğaz ağrısına iyi geliyor! Önümüz kış! Gripler soğuk algınlıkları ve tabi ki boğaz ağrıları kapıda... Limonun pratik yararları arasında yer alan bir işlevi daha var. Boğaz ağrısı çektiğiniz de limon suyu ile gargara yapın. Boğazdaki mikropları temizleme özelliği göstermesi ile boğaz ağrınızı hafifletecektir.

3.Bembeyaz dişler! Doğal bir yöntem kullanarak dişlerinizi beyazlatmaya ne dersiniz? Yarım limon suyu ve yarım çay kaşığı karbonat ile haftada bir kere dişlerinizi fırçaladığınızda etkili beyazlığı fark edeceksiniz!

4.Siyah noktaları yok ediyor! Limonun pratik yararları arasında kişisel bakım yönünden işinize yarayacak sonuçlara da yer var! Burun,çene,alın gibi yüz bölgenizde görülen siyah noktalara dilimlediğiniz bir limonu masaj hareketleri yaparak uygulayın. 10-15 dakika masaj ardından yüzünüzü ılık bir suyla durulayın. İşlem tamam! :)

5.Sinek savar! Bir sprey şişeni limon-su karışımı ile doldurup bulunduğunuz bölgeye sıkın. Hem kimyasal içermemesi hem de sinekleri uzaklaştırması limonu mucizevi kılmıyor mu?

6.Pas lekelerine savaş açar! Limon özellikle konu temizlik olduğunda gerçekten de bire bir. Zorlayıcı pas lekelerinin çözümü yine limonun pratik yararları arasında yer alıyor! Paslı araç-gereçlerinizi kaynamış limonlu suda bekletin. Işıltısına inanamayacaksınız!

7.Güçlü tırnaklar... Tırnaklarınız hemen kırılıyorsa çaresi limonda! Manikür kasesini ılık suyla doldurduktan sonra limon suyu ekleyin. Ellerinizi 10-15 dakika bekletin. Haftada bir kere bu işlemi tekrarlamak daha güçlü tırnaklara kavuşmanızı sağlayacak.

Sizde artık limonun pratik yararları hakkında fazlasıyla bilgiye sahipsiniz. Daha etkin kullanmak için zaman kaybetmeyin deriz!  

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/coldprocess-teknigi-ile-dogal-zeytinyagli-sabun-yapimi-12662.html