Kısırlıkla İlgili En Çok Konuşulan Efsaneler

1 dakika okuma süresi

Kısırlıkla İlgili En Çok Konuşulan Efsaneler

Çocukla ilgili bir konu açıldı mı herkes uzman kesilir. İşte buna örnek olarak kısırlıkla ilgili en çok konuşulan efsaneler!

Daha İyi Yaşam olarak sizlere kısırlıkla ilgili en çok konuşulan efsaneleri bir araya getirdik. Eminiz bunları sizde duymuş olabilirsiniz. Ancak bilmelisiniz ki bunlar bir efsaneden öteye gitmiyor. Bilinçlenmek adına bunlar nelermiş bir bakalım ne dersiniz? Okuduktan sonra şaşırabilirsiniz!

Kısırlıkla İlgili En Çok Konuşulan Efsaneler

Kadın Hastalıkları Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Op. Betül Görgen, kısırlıkla ilgili en çok konuşulan efsaneleri sizler için açıkladı.

1.Kısırlık sadece kadına ait kusur: Kısırlık sadece kadınlarda görülmez aynı zamanda erkeklerde de kısırlık görülebilir.

2. Benim ailemde herkes doğurgan, benim böyle sorunum olmaz: Kısırlık maalesef aileye bakmıyor. Herkeste olabilen bir şey.

3.1 yıl doktora gitmeyin: Bu kriter herkes için geçerli olmayıp 35 yaşın üstündekiler için dezavantaj olabilir.

4.Tüp bebek yapılınca kesin ikiz ya da üçüz oluyor: Her ne kadar tedavi çoğul geceliği artırsa da kesin değil.

5.Kendimi 35 yaşın altında hissediyorum yaş benim için sorun olmaz: Yumurtlama ve sperm üzerinde yaş kriteri önemli.

6.40 yaşına kadar çocuk sahibi olmamda sıkıntı yok:35 yaşın üstündeki her kadında yumurtla sayısı düşeceği için çocuk sahibi olmada da sıkıntı yaşanabilir.

7. Doktoruma çok soru sormam sorunlu hasta kategorisine sokar beni: Tam tersi soru sormaktan çekinmeyin. Mevcut durumunuzla ilgili bilgi almak en doğal hakkınız.

8.Üreme bölümündeki bir doktorlar görüşmenin sonu tüp bebek anlamına geliyor: Aksine üreme doktoru sizin durumunuzu en iyi şekilde analiz ederek ne yapılacağına karar verir.

Kadına Bağlı Kısırlık Nedenleri Nelerdir?

Kısırlıkla İlgili Diğer Videolar İçin Tıklayın!

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html