Kışın Yapılacak Yemekler

2 dakika okuma süresi

Kışın Yapılacak Yemekler

Kış geldi kapıya dayandı, siz hala yaz yemeklerine devam mı ediyorsunuz? İşte sizler için derlediğimiz en güzel kışın yapılacak yemekler listesi..

Türk mutfağının zenginliğini, marifetlerini bilmeyen yok. Çorbalarından ana yemeklerine kadar pek çeşitli bir yemek kültürümüz var. Türk mutfağını özel kılan farkı ise sebzeleri.

Kış sebzelerini sevmeyebilirsiniz ama vücut direnciniz için bu yemek listesi bir harika.

Haydi bakalım kışın yapılacak yemekler listemize bir göz atalım..

İşte kışın yapılacak en güzel yemekler

Brokoli Çorbası

Ay onu kesinlikle içmem diyebilirsiniz ama kış için çok faydalı bir çorba. Yeni lezzetlere kapı aralamak isteyenlere brokoli çorbasını öneriyoruz. Her gün mercimek ya da ezogelin içilecek diye bir durum yok.

Fırında Karnabahar

Eğer sağlığınızın kıymetini biliyorsanız karnabahar lezzetini menünüzden eksik etmeyin. Kışın yapılacak yemekler listesinin başını çeken fırında karnabahar mücverini bizce deneyin deriz :)

Zeytinyağlı Kereviz

Zeytinyağlı kereviz deyince ıyy dediğinizi duyar gibiyim ama öyle demeyin kereviz çok faydalı.

Lahana Sarması

Lahana sarmasını sevmeyen yoktur sanırım. Bu mükemmel lezzeti damak tadınıza göre istediğiniz şekilde ayarlayabilirsiniz. Lahana sarması sevmeyen birine ise diyecek bir şey yok diye düşünüyoruz.

Bal Kabağı Çorbası

Kış yemekleri deyince kabağı listeye eklemesek olmazdı. Sağlık açısından son derece faydalı olan kabağın bir de çorbasını deneyinbakalım.

Zeytinyağlı Pırasa

Fark ettiniz mi kış sebzeleri zeytinyağıyla güzel ikili olmuş durumda. Bu güzel ikiliden oluşan zeytinyağlı pırasayı da unutmayalım dedik. Kışın geldiğini simgeleyen en güzel kış sebzesi olan pırasayı sık sık tüketin.

Fırında Etli Lahana

Lahananın her hali güzel diyenler için fırında etli lahanayı çok seveceksiniz.

Kapuska

Lahanadan bir tarif daha. İçinde barındırdığı B,C ve E vitaminleriyle oldukça faydalı bir besin olan lahananın kabuskası da güzel olur.

Ispanak Yemeği

Ispanak kışın yenilebilecek en güzel kış yemekleri listesindeki yerini koruyor. Yoğurta birlikte muhteşem lezzeti oluşturuyor.

Balkabağı Çorbası Nasıl Yapılır?

Gastronomi Eğitmeni Şef Özlem Mekik ile Mövenpick Hotel istanbul Golden Horn'un Şefi Ceyhan Aşçıoğlu Kadınlar Kulübü TV için bir araya geldi ve biribirinden lezzetli tarifler hazırladı. 

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


 • 1
  emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji
 • 1
  emoji
 • emoji
 • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html