Kış yorgunluğunuzu atın

1 dakika okuma süresi

Kış yorgunluğunuzu atın

Sabahları bir türlü kendinize gelemiyorsanız nedeni kış yorgunluğu olabilir! Peki ya kış yorgunluğu nasıl atılır diyorsanız yazımızı okuyun!

Bahar yorgunluğu, kış yorgunluğu derken biz hiç dinlenmiş olmayacak mıyız dediğinizi duyar gibiyiz. Belki kesin bir tedavisi olmayabilir ama bu yöntemlerle kış yorgunluğunuzu hafifletebilirsiniz. İşte kış yorgunluğunuzu hafifletmek için yapmanız gerekenler:

Kış yorgunluğunuzu atın

Sabahları su için!

Metabolizmanızın çalışmasını ve vücudunuzun dengesini koruması için sabahları uyanır uyanmaz bir yudum su içmeyi ihmal etmeyin.

Vücut saatinize güvenin!

Bazı günler uyanmanız gereken saatinizden erken mi uyanıyorsunuz? Eğer öyleyse sakın geri yatmayın, hemen kalkın. Çünkü vücut saatiniz sizi yanıltmaz. Geri uyumaya çalışırsanız kurduğunuz alarmları duymayabilirsiniz.

kış

Kahve İçin!

Kahve içmeden kendime gelemiyorum diyenlerdenseniz durumun farkındasınız. Sabahları kahve hazırlamakta zorlanmamak için kahve makinenizi ve de kahve fincanınızı akşamdan hazırlarsanız daha rahat edersiniz.

Yapılacaklar listenizi hazırlayın!

Kendinize yapılacaklar listesi oluşturun. Emin olun sabah kalktığınızda bir amaç için kalkıyor olmanız kalkmanızı daha da kolaylaştırabilir. Kış yorgunluğunuza neden olan miskinliğinizi ancak böyle atabilirsiniz.

Duş yapın!

Kış yorgunluğunu üzerinizden atmak için duş almak gibi bir fırsatı kaçırmayın deriz. Duş aldığınızda nem metabolizmanız çalışmaya başlar ve bağışıklık sisteminizi de güçlendirir.

Kış yorgunluğu için sizin önerileriniz neler?

En Çok Okunan: Bahar depresyonu nasıl geçer?

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/sivilcelerinizi-daha-da-cogaltacak-10-hatali-cilt-bakimi-12673.html