Kış Tatilinde Kayak Yapmak İsteyenler Dikkat!

2 dakika okuma süresi

Kış Tatilinde Kayak Yapmak İsteyenler Dikkat!

Kış tatilinizi kayak yaparak mı değerlendirmek istiyorsunuz? Kış tatilinde kayak yapmak isteyenler dikkat!

Erken yapılan tatil programları her zaman için daha uygun fiyata denk gelir. Yaz aylarından kış tatili planı yapmaya ne dersiniz? Kış tatilinizde karla iç içe bir hafta geçirmek istiyorsanız rezervasyonunuzu Temmuz-Ağustos ayları arasında yapmanızda fayda var. Peki kış tatilinde nereye gitmeniz gerektiğini biliyor musunuz? Daha İyi Yaşam, sizler için derledi. 

kış tatili

Kış Tatilinde Kayak Yapmak İsteyenler İçin Rotalar 

Kış tatilinde extreme sporlardan uzak ve kayak ile yetinebilecek olanlar için 3 rota oldukça uygun ve cazip olabilir. Kış tatili denilince akla ilk gelen yerlerin başında Uludağ, Palandöken ve Kartalkaya geliyor. 

Uludağ (Bursa) 

Türkiye'nin kayak merkezlerinden olan ve sıklıkla kış tatillerinin odak noktası olan Uludağ, hem gece hayatı ile hem de kusursuz tesisleri ile biliniyor. Bursa'nın merkezine yakınlığı ile de dikkat çeken Uludağ, kış tatilinizi geçirmeniz için oldukça harika bir yer!  

Zirve noktası 2 bin 435 metre olan Uludağ'da 20'den fazla pist var ve her pistin uzunluğu değişiyor. Teleferik ile güzel bir gezi yapabilir tüm Bursa'yı ayaklarınızın altında izleyebilirsiniz. Türk ünlülerin akın ettiği ve gençlik festivalleri ile eğlendiği Uludağ, kış tatilinizin ilk seçeneği olabilir. 

kış tatili

Palandöken (Erzurum) 

Metropolden uzaklaşmak ve kafa dinlemek isteyenlerin uğrak noktası olan Palandöken, Türkiye'nin en yüksek zirvesi olması ile tanınıyor. Kayak yapmayı denemek isteyenlerin ve bu işin profesyonellerinin bir arada olduğu Palandöken, kış tatilinde düşünülmesi gereken alternatiflerden.  

Palandöken'de sağlıklı bir hafta geçirebilir ve bol bol oksijen tazeleyebilirsiniz. Gece kayağı da yapılan Palandöken'de dünyanın en bilinen pistlerinden olan Ejder pistinin de ziyaret edebilirsiniz. 

kış tatili

Kartalkaya (Bolu) 

Daha önce Kartalkaya'yı ziyaret edenler bilirler ki Bolu, yüksek kar kalitesi sayesinde Türkiye'nin en uğrak kış tatili mekanlarından. Çeşitli otelleri de bulunduran Bolu, Avrupa standartlarına uygun pistleri ile tanınıyor. Ulaşımı ve kültürel lezzetleri ile Bolu şehri aynı zamanda kış tatili içinde gezilmeye değer şehirlerimizden. 

Rüzgardan etkilenmeyen tesislerinde gönül rahatlığı ile kayak yapabilir ve kış tatilinizi unutulmaz bir anı ile sonlandırabilirsiniz. 

kış tatili

 

Kış tatilinizde kayak dışında herhangi bir spor ile ilgilenmek istiyorsanız Sarıkamış'ta snowboard, Ayder Yaylası'nda heliski yapmayı deneyebilirsiniz. Kış tatillerinin yaz aylarından rezervasyon yapılması ile daha ekonomik bir hal alacağını tekrar hatırlatıyoruz ve şimdiden bol soğuklu bir kış tatili diliyoruz :)

Dondurulmuş Gıdaları Nasıl Tüketmeliyiz?

 

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/estetik-mucizesi-hyaluronik-asit-nedir-12665.html