Kış Dönemini Kilo Almadan Geçirme

2 dakika okuma süresi

Kış Dönemini Kilo Almadan Geçirme

Kış dönemiyle birlikte metabolizmanız yavaşlayıp kilo almaya mı başladınız? Öyleyse kış dönemini kilo almadan geçirme yolları yazımıza göz atın!

Kış döneminin başlamasıyla birlikte gelen hareketsiz günler ve ardından bol kalorili yüklemeler biraz kilo aldırmaya başlamış durumda sanırım? Evet dediğinizi ve yardım çıklıklarınızı duyar gibiyim :)

Kış aylarında metabolizmanızın yavaş çalışmasından kaynaklı biraz kilo almanız normal. Ancak hiçbir şekilde önlem alma eğilimide değilseniz bir süre sonra iş işten çoktan geçmiş olabilir. Kış döneminde kat kat giydiğiniz kıyafetlerinizin altında yaşanan fırtınaların farkında olmazsanız yazın soluğu tartıda ve sağlıksız diyetlerde alırsınız bizden söylemesi.

Tüm bu korkutucu şeyleri yaşamayın diye sizler için kış döneminde uygulamanız için bazı öneriler yazdık.

İşte kış dönemini kilo almadan geçirme

Arada bir tartılın

Kış döneminde ne durumda olduğunuzu bilmek için öncelikle o tartıya arada bir çıkmanız gerekir. İllaki en sevdiğiniz kıyafetlerin içine giremediğinizi fark ettiğinizde değil bu durumu hiç yaşamamak ve önlem almak adına bunu yapın. Yoksa kötü sürprizlerle karşılaşabilirsiniz.

Abur cuburdan uzak durun

Soğuk kış günlerinde TV karşısında abur cubur, güzel bir film ve siz bizce de harika ama kış döneminde kilo almanıza neden olan en büyük sebeplerden biri bu. Birden bırakamıyorsanız bile azaltmayı deneyebilirsiniz.

Hiçbir öğünü atlamayın

Çoğu kişinin yaptığı gibi bu hataya düşmeyin. Tüm gün aç gezip Allah ne verdiyse deyip akşam yemeğine abananlar burda mı? Fark etmiyorsunuz ancak böyle yaptığınızda daha çok yemek yemiş oluyorsunuz. Üstüne bir de hızlı yediğiniz için vücut bunları sindiremiyor. Bu yiyecekler kış döneminde direk yağa dönüştürüyor haberiniz olsun.

Kış sebzelerine ağırlık verin

Kış sebzelerini diğer besinlerden ayıran özellik kalori değerlerinin az olması. Karnabahar, kabak ve lahana gibi besinler hem uzun süre tok tutar hem de kilo almanızı engeller.

Yiyeceklerinizi sıcak tüketin

Bir kase soğuk salata yiyeceğinize bir kase çorba için daha faydalı. Kış döneminde sıcak besinler hem enerji depolamanızı sağlar hem de metabolizmanızı hızlandırır.

Sporu ihmal etmeyin

Havalar soğuk aman evde oturayım mantığından uzak olun. Kış dönemi de olsa en az 15 dakika yürümeyi ihmal etmeyin.

Bol su tüketin

Tabiki bol su tüketmekten geri kalmayın. Hem vücut sağlığınız hem de kilo almamanız için günlük belli oranda su tüketmeniz gerekir. Unutmayın ki vücudunuz susuz kaldığında kilo almaya başlarsınız.

Kış dönemi için sizin önerilerileriniz neler?

Akşam yemeği tavsiyeleri.. 

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • 1
    emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html