Kireç lekeleri nasıl çıkar?

1 dakika okuma süresi

Kireç lekeleri nasıl çıkar?

Evde kullandığınız bir çok alette zamanla su lekeleri ve suyun bıraktığı kalıntılar yüzünden kireç lekeleri oluşur. Bu yöntemler kireç lekelerine son!

Evde kullandığınız bir çok alette zamanla su lekeleri ve suyun bıraktığı kalıntılar yüzünden kireç lekeleri oluşur.Ne kadar kireç çözücülerle ovarsanız da çıkmayabiliyor.Ama bunun için üzülmeyin çünkü aşağıdaki uygulayacağınız bir kaç adımla kireç derdiniz son bulacak!

Çaydanlıktaki kireç lekeleri nasıl çıkarılır?

Çaydanlıklar gün içinde en çok kullandığımız mutfak gereçlerinden.Dolayısıyla sürekli su konulduğu ve kullanıldığı için kireçlenmesi gayet normal.Ama bu durum sizi üzmesin ve sıralayacağımız şu adımları uygulayın. İlk olarak Çaydanlığın yarısına kadar su doldurun. Suyun içine de iki yemek kaşığı limon tuzu ilave edin.  Suyu iyice karıştırın ve karışımı kaynatın. Ardından suyu dökün ve çaydanlığı yıkayın. Limon tuzu yerine sirke de kullanabilirsiniz. Çaydanlığı yarısına kadar suyla doldurun ve üzerine sirke ilave edin. Karışımı 15 dakika kaynatın. Ardından çaydanlığı yıkayın.

Ütüdeki kireç lekeleri nasıl çıkarılır?

Ütünüz kireçlenince buhar delikleri tıkanır ve ütü kullanılamaz hale gelir. Bu durumda ütünün su haznesini sirke ve suyla doldurun. Ütünün fişini prize takın ve ısınmasını bekleyin. Birkaç dakika buhar püskürtüp fişi çekin. Ütü tamamen soğuduktan sonra su haznesine temiz su koyarak çalkalayın. Olası sirke kalıntılarının elbiselerinize zarar vermemesi için ütünüzü önce kullanmadığınız bir kumaşın üzerinde kullanın.

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/sivilcelerinizi-daha-da-cogaltacak-10-hatali-cilt-bakimi-12673.html