Kim Korkar Gripten!

1 dakika okuma süresi

Kim Korkar Gripten!

Gripten korunma yöntemleri Daha İyi Yaşam'da!

Kış aylarına sayılı günler kaldı. Kışa girerken hepimizi tedirgin eden konu: Kış hastalıkları! Ancak gripten ve nezleden korunmanın yollarını öğrenerek önlem alabilir ve kışı sağlıklı geçirebilirsiniz. 

Daha İyi Yaşam, gripten korunmanın yöntemlerini sizler için sıraladı!

Evinizi Havalandırın

Hava ne kadar soğuk olsa da her gün pencereleri açıp evinizi 15-20 dakika havalandırmayı ihmal etmeyin! Ortamdaki havayı temizlemek, ciğerlerinize mikrop bulaşmasını önler. Tabii ki bir odayı havalandırırken siz başka bir odaya geçin : )

Güneşli havalarda dışarı çıkın

Güneş yüzünü gösterir göstermez, mini bir yürüyüşe çıkın. 5-10 dakika dahi olsa açık havaya çıkmanız vücudunuza iyi gelecektir. Böylece D vitamini ihtiyacınızı karşılarsınız. Böylece daha enerjik olacaksınız!

Çıplak ayakla dolaşmayın!

Evin içinde dolaşırken mutlaka pamuklu çoraplar giyin. Ayaklarınızı sıcak tutmanız önemli. Bu sayede kendinizi daha enerjik hisseteceksiniz.

Ellerinizi sıklıkla yıkayın

Otobüslerde, metrolarda, kapı kollarında, pos makinelerinde, korkuluklarda, iş yerlerindeki bilgisayarlarda,telefonlarda... Aklınıza gelebilecek her kalabalık ortamda mikroplar var! Ve bu mikroplar ellerinizde toplanır. Yemek yerken ve su içerken ellerinizle bu mikropları vücudunuza bulaştırmadan önlem alın ve sıklıkla ellerinizi sabunla yıkayın.

Sağlıklı beslenin

Bol bol C vitamini ve kalsiyum içeren gıdalar tüketin. Mevsiminde yetişen sebze ve meyveleri yiyin.

Çorba içmeyi aksatmayın

Mercimek, tavuk suyu, et suyu çorbaları için. Çorbalar bizi hastayken bile ayağa kaldırabiliyorsa, önceden için önleminizi alın, vücudunuzu güçlendirin. Kahvaltı da akşam yemeğinde de çorba içebilirsiniz. Seçim sizin...

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/sivilcelerinizi-daha-da-cogaltacak-10-hatali-cilt-bakimi-12673.html