Kim Demiş Kediler Suyu Sevmez Diye!

2 dakika okuma süresi

Kim Demiş Kediler Suyu Sevmez Diye!

Kim demiş kediler suyu sevmez diye! Onlar da sever elbet... “Nasıl olur?” diyorsanız, işte cevabı Daha İyi Yaşam’da!

Kim Demiş Kediler Suyu Sevmez Diye!

Kediler suyu sevmez diye bir yanılgı gezer durur. Bir bakıma doğrudur. Kediler suyu sevmez ve hatta nefret ederler bu doğrudur ama bir farkla... Kimi kediler de çok severler suyu... 

Kedilerin suyu sevmeyişleri yaratılışlarındaki fıtrattan gelir. Evcilleştirilmeden önce sudan uzakta kendilerini korudukları bilinir. Hal böyle olunca da su onlara tehlike gibi gelir. Sevmeyişleri aslında bundandır, korkudan...


Hangi Kediler Suyu Sever?

Daha çok sokak kedileri, yabani kediler, doğal ortamlarında hayatta kalmaya çalışan kedilerin sudan korktukları bilinir. Korkularını yenen kediler suyu severler. Korkularını yenenler de evcilleştirilmiş olan kedilerdir. 

Evcil kediler doğru eğitimle sudan korkmaz, onu severler. Korkmamaları için öncelikle yavaş yavaş alıştırma yapmak gerekir. Üzerlerine birden su gelirse ya da su dolu bir yere atılırlarsa korkuları geçmeyecek, suyu sevmeyeceklerdir. 

kediler

Su alıştırması, önce patilerden başlamalı, yavaş ve dikkatli şekilde vücuda geçiş olmalıdır. Bu şekilde kediler suyu sevecek, sudan hiç çıkmak istemeyecektir. 


Evcil her kedi suyu sever diye bir şey de yoktur. Evcil olmasına rağmen suyu sevmeyen bir türlü suya alışmayan kediler de vardır; yabani olup suyu seven kediler de... Van Kedilerinin atalarından bu yana suyu sevdiği bilinir. Van Gölü’ne girip serinlediklerine dair bir görüş de vardır. Bu açıdan bakarsak kedilerin suyu sevip sevmemesi biraz da ırklarından kaynaklıdır. İnsanlardaki kalıtım özellikleri onlarda da kendilerini gösteriyor. 


Kediler Nasıl Sudan Hoşlanır?

Kediler damlayan ve az olan sudan daha çok hoşlanır. Bütünüyle suya girmektense patilerini suya sokmak onlar için çok keyif vericidir.
Suda oynarken tıpkı bebek gibi çok sevimlidirler... 


Kedilere Banyo Alışkanlığı Kazandırılır mı?

kediler

Evet, kedilere banyo alışkanlığı kazandırılır.  Bu alışkanlığı kazandırmak için henüz yavruyken çalışmalara başlanır. Kediler zaten kendilerini temizleyebiliyor ancak gerekli durumlarda banyo yaptırabilmeniz iyi olur. 


Kim demiş kediler suyu sevmez diye bilmiyoruz ama muhtemelen büyük çoğunluğu sevmiyor diye bu söz kullanılmış olmalı... Bizim kediler ise bayılıyor suya... 

Hayvanlar Hakkında Bilinmeyen Gerçekler için tıklayın!

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • 1
    emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html