Kilo Verememenin 6 Sebebi!

2 dakika okuma süresi

Kilo Verememenin 6 Sebebi!

Diyet yapıyorsunuz ama hala kilo veremediniz mi? Nedenini Daha İyi Yaşam araştırdı. Meğer kilo verememenin 6 önemli nedeni varmış..

Diyete başladınız düzenli spor yapıyorsunuz, sağlıklı yiyeceklerle besleniyorsunuz ama istediğiniz fit vücuda ulaşamıyorsanız biyerlerde yanlış yapıyorsunuz demektir.

Kilo vermeye karar verdiniz ancak kilo veremiyo ya da kilo vermeniz çok az ise mutlaka bunu araştırın. Aştında farklı nedenler yatabilir.

İşte bütün diyet uygulamaları ve egzersizlere rağmen hala kilo verememenizin 6 nedeni:

1.DOĞRU OLMAYAN BESLENME

Bir diyet sizi aç bırakıyorsa o diyet doğru diyet değildir.Çok düşük kalorili diyetler vucudumuzdan yağ dokusu ile beraber fazla miktarda kas dokusu kaybına yol açarlar.Bizim gün içerisinde enerjiyi en fazla harcayan kaslarımızdır.Kas kaybı ile beraber metabolizma hızınız yavaşlar ve kilo kaybına karşı bir direnç oluşur.Hatta eskisinden fazla kilo almanızın da sebebi olabilir.

2.FAZLA KİLOYA SEBEP OLAN HASTALIKLAR

Kilo vermenizin önünde bir engel olabilir. Siz doktora gitmediğiniz takdirede hastalığınızın tedavisine başlanamaz ve kilo veremezsiniz. Bu da sizi kilo vermenizde başarısızlığa iter.

Farkında olmadığınız bir tiroid hastalığı, gizli şeker yada insülin direnci, böbreküstü bezlerinin fazla çalışması , polikistik over sendromu gibi durumlar kilo verememenizin tıbbi sebeplerin olabilir.Bu tür hastalıklar her yaşta ortaya çıkabileceği için kilo vermekte zorlandığınızda ya da kilo vermeniz durduğunda bu hastalıkların bir uzman hekim tarafından araştırılması gerekir.Eğer altta yatan sebep bulunursa kilo vermeniz çok daha kolay olacaktır.

3.DÜZENLİ YAPILMAYAN EGZERSİZ

Her ne adar diyet promlarınuygulasanızda düzenli egzersiz yapmadığınız noktada istediğiniz kiloya düşmeniz zorlaşır. Düzenli egzersiz yapmadığınızda metebolizmanız yavaş çalışır.

4.PSİKOLOJİK PROBLEMLER VE ÜMİTSİZLİK

Psikolojik sorunlarınız varsa ya da çok stresli bir hayat yaşıyorsanız bu sorunlar kilo vermenizi engelleyebilir. Öncelikle bunların tedavisine başvurmalısınız.

5.ZARARLI ALIŞKANLIKLAR

Sigara ve alkol gibi maddeleri tüketenlerin zayıflama programlarında daha az başarılı oldukları bilimsel çalışmalarda görülmüştür.

Bu kişilerin diyet ve egzersiz programlarına daha zor uyum sağladıkları görülmüştür.

6. YETERLİ SU İÇMEMEK

Metabolizmamızın uygun çalışması için günde 2.5-3 lt su içmeyi bir alışkanlık haline getirmeliyiz.Su içmenin kiloyla pek bir ilgisinin olmadığı düşünülüyor ama bu tamamen yanlış bir yaklaşımdır. Yemeklerden önce bir bardak su içmek ve bol miktarda su içeren meyve sebze tüketmek daha az yemenizi sağlar. Yapılan araştırmalara göre soğuk su içmek, metabolizmayı hızlandırıyor ve vücudunuzun şekerli içeceklere olan isteğini bastırıyor.

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • 5
    emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/sivilcelerinizi-daha-da-cogaltacak-10-hatali-cilt-bakimi-12673.html