Kilo Almanızın Nedenini Biliyor musunuz? Siz kaç numarasınız?

2 dakika okuma süresi

Kilo Almanızın Nedenini Biliyor musunuz? Siz kaç numarasınız?

Uzmanlar kilo almanızın nedenini açıkladı. Meğer kilo almanızın nedeni vücudunuza göre değişiyormuş..

Kilo almak çoğu kişinin sorunudur. Kimisi neden kilo aldığını bilir kimisi ise kara kara düşünür neden kilo alıyorum diye. Çoğunluğun kurduğu bir cümle vardır suda içsem yarıyor.

Tüm bunların bir açıklaması var bizde merak ediyoruz bakalım kilo almanızı nedeni bakın neymiş. Genel kilo problemleri dışında bir de bölgesel kilo problemleri vardı. Kimi kişi göbeğinden şikayetçidir kimisi basenlerinden kurtulmak ister. İşte bu noktada sizi bilinçlendirecek yazımızı size sunuyoruz. İşte hangi bölgeden şişmanladığınızı gösteren analizlere birlikte göz atalım.

1.Uzmanlara göre böyle bir vücuda sahipseniz sizin sorununuz çok yemenizden kaynaklanıyor. Yani vücudunuzun sadece üst bölgesinden kilo alıyorsanız nedeni yemeği fazla kaçırmanız. Bu sorunu ortadan kaldırmak istiyorsanız sağlıklı ve dikkatli beslenmeye özen göstermeniz gerekiyor. Sağlıklı beslenme uygularsanız kilo vermeye başlarsınız.

2.Çoğumuzun en büyük takıntısıdır göbek çıkıntısı. Ne yapılırsa yapılsın sarkan o göbeklerden kurtulamaz. Kilo alma sorununu sadece göbekten yaşıyorsanız bunun nedeni sinirsel kaynaklı. Sürekli stres yaşadığınız için hazımsızlık ve şişkinlik nedeniyle göbeğinizden kilo almaya başlarsınız.

3.Eğer 3 numaralı yerden kilo alıyorsanız bunun nedeni fazla gluten tüketimi yüzündendir. Kilo vermek istiyorsanız glütensiz gıdalar tüketmeniz gerekmektedir. Glutensiz gıdalar nedir diye soranlar için hemen açıklıyoruz: İşlenmemiş et, kümes hayvanları, balık, patates, fasulye, bakliyat, meyve ve sebze gibi doğal glutensiz yiyecekler ile bu sorunu kısa sürede çözebilirsiniz. Fındık, pişirme yağları, şarap, elma şarabı, çay, kahve ve meyve suları. Gluten izlerine en çok kola ve ciplerde rastlanır.

4.Vücudunuzda kilo aldığınız bölge sadece ön kısımdaysa bunun nedeni genetik nedenlerdendir. Ailenizde mutlaka bu tarz kilo alan kişiler vardır. Buradaki kilolardan kurtulmak istiyorsanız spor yaparak karın kaslarınızı güçlendirmeniz gerekir.

5.Bu bölgeden kilo alanlar dikkat. Eğer vücudunuzun bu bölgesinden kilo alıyorsanız bu kan dolaşımının sağlıklı olmamasından dolayıdır. Kilo alımınız kalça ve bacak bölümündeyse kan dolaşımı problemleri için doktora gitmeniz gerekir. Kesin çözüm için uzmanın görüşü önemli.

6.Aşağıdaki fotoğraftaki gibi kilo alımınız vücudunuzun orta kısmından kaynaklı ise bu sizin hareket etmemenizden kaynaklıdır.  Gün boyu oturarak çalıştığınız bir işe sahipseniz bu bölgedeki kilo alma problemi yaşayacaksınız. Bunu önlemek ya da çözmek için spor yapmayı ihmal etmeyin.

Siz de kilo aldığınız bölgeyi bizlere iletirseniz probleminizin ne olduğuna dair yardımcı olabiliriz. Daha İyi Yaşam için sağlıklı günler dileriz..

 

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


 • 7
  emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji
 • 1
  emoji
 • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/sivilcelerinizi-daha-da-cogaltacak-10-hatali-cilt-bakimi-12673.html