Kilin Saçlara Faydaları

2 dakika okuma süresi

Kilin Saçlara Faydaları

Saçlarınızı sürekli yağlı görmekten sıkıldınız mı? Bu sorununuzun tek çözümü doğada! İşte kilin saçlara inanılmaz faydaları..

Eminiz ki saç yağlanmasından ve saç uçlarının kuru olmasından şikayetçi olmayan yok. Bir yere gidecekseniz ve acilen saçlarınızı şekillendirmek zorundaysanız o saçları yola sokmak için çıldırmamak elde değil. Neyseki çözümünü sizler için bulduk. İşte saçlarınızla ilgili tüm bu sorunlarınızın formülü: Kil mucizesi!

Son yıllarda doğaya dönüş trendini duymayan kalmadı. Yaşam alanının her köşesinde, cilt bakımlarında doğaya dönüş izlerini artık çoğu yerde görebiliyoruz. O halde kilin saçlara olan mucizesini yakından inceleyelim ne dersiniz?

Saç bakımında adından çokça bahsettiren kil mucizesi saçlarınızı hiç olmadığı kadar bakımlı hale getiriyor. Yağlı saçlara tabiri caizse savaş açan kilin faydalarını öğrenince banyonuzdan eksik etmeyebilirsiniz.

Mineral zengini killer saç diplerine adeta bakım onarım takviyesi yapıyor ve saçları sağlıklı forma getirene kadar tüm etkisini kullanıyor.

Kili ister kil özellikli şampuanlar kullanın ister saçınıza kil maskeleri yapın. Sonuç olarak 3-4 gün süreyle saçlarınızdaki yağlanma ortadan kalkmış olacak.

İşte killerin saçlara faydaları

Hangi kil saça nasıl bir etkide bulunuyor?

Yeşil kil

Yeşil kil içeriğindeki arındırıcı özelliği sayesinde saçlarınızın yeniden canlanmasını ve parlamasını sağlar. Saçlarınızdaki yağ problemini çözmede bir numara. Ancak etkisi olması için düzenli kullanmanız şart!

Yeşil kilin diğer faydaları:

-Gözenekleri açar ve cildi siyah noktalardan arındırır.

-Cildin beslenmesine ve temizlenmesine yardımcı olur.

-Kan dolaşımını arttırarak cildin ölü derilerden arınmasını sağlar.

-Ciltteki yaşlanmayı geciktirir.

-Pürüzsüz bir cilt oluşturur.

Mavi kil

Eğer kuru ve mat saçlarınız varsa mavi kil tam size göre! Mavi kil saçlarınızı yumuşacık ve efil efil bir görünüm kazandırır.

Mavi kilin faydaları:

-Cildi kirlerden arındırır ve ışıl ışıl görünmesini sağlar.

-Cilt lekelenmelerini önler ve yaşlanmayla savaşır.

Beyaz kil

Beyaz kil saçlarınızın yağ dengesini koruyarak hafiflemesini sağlar.

Beyaz kilin faydaları:

-Antibakteriyel ve detoks etkisi var.

-Cildi gözeneklerden arındırarak temiz görünmesini sağlar.

-Cilt hücrelerinin yenilenmesini sağlar.

-Düzenli olarak kullanıldığında cildi pürüzsüzleştirir.

İşte doğanın bizlere sunduğu kil ile hem cildinizde hem de saçlarınızda mükemmellik yaratabilirsiniz. Sizce kilin başka faydaları neler?

Ombre Uygulaması Nasıl Yapılır?

Özellikle sonbahar ve kış aylarında küllü tonlarıyla, saça kattığı bakımlı hava ve ışıltılı görünümüyle moda haline gelen ombre işleminin yapılışını Bahçecik Kuaför Saç Uzmanı jr.Metin Bahçecik tarafından Kadınlar Kulubü Tv izleyenleri için anlatıyor.

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • 1
    emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html