Kılıçdaroğlu'nun Konvoyuna Silahlı Saldırı

1 dakika okuma süresi

Kılıçdaroğlu'nun Konvoyuna Silahlı Saldırı

Artvin'e giden CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun konvoyuna Artvin'de ateş açıldı ve çatışma çıktı. Ayrıntılar Daha İyi Yaşam'da!

Kars ziyareti sonrası Artvin'e giden CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun konvoyuna Ardanuç ilçesi yakınlarında ateş açıldı. Kılıçdaroğlu'nun korumaları da ateş açanlara karşılık verdi, çatışma çıktı. CNN TÜRK yayınına bağlanan Kılıçdaroğlu, "Şu anda benim açımdan bir sorun yok. Çatışma bölgesinden güvenlik güçleri çıkardı, Kara Yolları binasındayım. Gerekli güvenlik önlemleri alındı" dedi. 

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Artvin’in Şavşat ilçesini ziyaret etti. Şavşat ziyareti sonrasında Ardanuç ilçesine hareket eden Kılıçdaroğlu’nun konvoyu, Yanıklı mevkiinde güvenlik gerekçesiyle Özel Harekat polisleri tarafından durduruldu. Yolda barikat kurulduğunu tespit edilmesi üzerine Özel Harekat polisleri, bölgeye ateş açtı. Ateşe karşılık verilmesi üzerine çatışma çıktı. Kılıçdaroğlu'nun korumaları da çatışmaya katıldı. Kemal Kılıçdaroğlu'nun konvoyu bu sırada iki ateş arasında kaldı.

Kılıçdaroğlu zırhlı araç ile uzaklaştırıldı

Zırhlı araca alınarak bölgeden uzaklaştırılan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi. CHP konvoyunun güvenliğini sağlamak için de bölgeye polis ekipleri sevk edildi.

Şavşat ziyareti iptal edildi

Olayın ardından CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun Şavşat ziyaretini iptal ettiği bildirildi.

Roketli saldırı engellendi

Konvoya roketli saldırı hazırlığı farkedildiği için çatışma yaşandığı öğrenildi.

İçişleri Bakanı Ala: "1'i ağır 3 asker yaralı"

İçişleri Bakanı Efkan Ala, Kılıçdaroğlu'nun konvoyuna yapılan saldırıyla ilgili açıklamalarda, konvoyun öncülüğünü yapan jandarma aracına terörist unsurların ateş açtığını söyleyerek çatışmada, 1'i ağır 3 askerin yaralandığını belirtti.

Konvoyda bulunan Seyit Torun anlattı

Kılıçdaroğlu'nun konvoyunda bulunan Seyit Torun çatışma anını anlattı. Seyit Torun, "Çatışmanın ortasında kaldık, iki askerimiz yaralandı. Biz oradan ayrıldık ve tekrar güvenli bölgeye geldik. Çatışma aralıklı olarak devam etti. Şu anda durum değerlendirmesi yapıyoruz. Daha sonra karar vereceğiz" dedi.

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/estetik-mucizesi-hyaluronik-asit-nedir-12665.html