Kepek Ekmeği Kansızlık Mı Yapıyor?

1 dakika okuma süresi

Kepek Ekmeği Kansızlık Mı Yapıyor?

Kepek Ekmeği Kansızlık Mı Yapıyor? sorusuna Daha İyi Yaşam'da cevap arıyoruz!

Kilo almama uğraşlarımızın başında yemek yeme alışkanlıklarımızı yeniden düzenlememiz geliyor. Hal böyle olunca bazen farkında olmadan beslenme alışkanlıklarında da yanlışlar yapabiliyoruz. Zayıf kalıyoruz belki evet ancak vücudumuza gerekli bir takım vitaminleri de alamıyor. Bu durum da sağlığımıza mal olabilir!

Fresh whole grain bread close up shoot

Kepek ekmeği demiri azaltıyor! Beyaz ekmeğe oranla kilo alma konusunda bize dost kepek ekmeği de demiri alarak kansızlığa yol açıyor! Bu durumda, halsizlik, baş dönmeleri, sürekli yorgun hissetme, üşüme gibi farklı olumsuz belirtilere yol açıyor. Farklı besinlerin tüketimine önem verilmeli! Beden sağlığımız açısından farklı besinler tüketmeye özellikle özen göstermeliyiz. Çünkü her besinin sağladığı farklı bir vitamin değeri var. Formda kalmak uğruna gerekli vitaminlerin alınmaması demek; vücudun güçten düşmesiyle denk! Özellikle yetişme çağındaki çocuklar... Özellikle yetişme çağında olan çocuklar için beslenme hem fiziki hem beyinsel gelişimleri için çok önemli! Her besin maddesini yemeli, aşırıya kaçmadan sağlıklı yaşamı elde etmeliler. Burada ebeveynlere büyük görev düşüyor!

ke2

Kahvaltı altın öğün! Kahvaltının insan sağlığı konusunda ne kadar önemli olduğunu artık hepimiz biliyoruz! ( Her ne kadar kahvaltı alışkanlığı edinemesek bile...) Kahvaltı yapmama halinde gün içinde daha çok acıkma ve kilo alımı. Aynı zamanda, dengesiz beslenme ve mide rahatsızlıkları meydana geliyor! Özetle; formda kalmak uğruna beslenme alışkanlıklarımızı düzenlerken sağlığımızı ön planda tutmayı ihmal etmemeliyiz...

Kepek ekmeği tüketimimizi de sınırlandırmalıyız! Değil mi? :)

Editörün Seçimi : Kadınlar Kulübü TV - Beslenme & Diyet

 

 

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/sivilcelerinizi-daha-da-cogaltacak-10-hatali-cilt-bakimi-12673.html