Kendinizi Tazelemenin 5 Adımı!

2 dakika okuma süresi

Kendinizi Tazelemenin 5 Adımı!

Hayatın yorgunluğundan biraz olsun sıyrılın, ve kendinizi tazeleyin! Nasıl mı, Daha İyi Yaşam sizler için derledi!

Gerek maddi, gerekse manevi olarak hayat hepimizi bir yerden vuruyor. Hayat kimseye kendini altın tepside sunmadığı gibi, getirisi kadar da götürüsü oluyor. Ancak hayatın gerçekleri deyip, biraz üzüntülerden sıyrılın ve kendinize gelmeniz için bu 5 adımı izleyin! Daha İyi Yaşam'dan kendinizi tazelemenin 5 altın kuralı!

1. Yaptığınızı başkası için değil, kendiniz için yapın. 

Sağlıklı beslenmek kendinize verdiğiniz değerin de bir göstergesi aslında. Abur cubur yediğinizde kendinizi ağır ve hantal hissediyorsunuz, o zaman bunu kendinize yapmaktan vazgeçme vakti geldi. Yaptığınız makyaj, veya giydiğiniz bir kıyafeti başkası için giymeyin. Kendinizi nasıl iyi hissediyorsanız, öyle yapın ve yapmaya devam edin. Başkalarının olmanızı istediği kişi değil, olduğunuz kişi olun. Siz siz olun, ama siz olun.

2. Yorulduğunuzda mola verin!

Yol çok uzun ve ızdıraplı gelmeye başladı ise enerjinizi bir haftalığına başka bir yöne çekin. Bu yeniden motive olmanın bir yoludur. Bu sizi zayıf yapmaz, dibi görmedikçe kanatlarınızın farkına varmazsınız. Çok çalışın, ama gerektiğinde mola da vermesini bilin.

3. Sizi nelerin motive ettiğini bulun. 

Sağlıklı beslenmeyi alışkanlık haline getirmek uzun soluklu bir yolculuk olabilir. Bu yolculukta mola vermemek için kendinizi motive etmenin yollarını bulun. Bazı kişiler iç bazı kişiler dış motivasyonludur. Dışardan etkiler mi sizi daha çok motive ediyor? O zaman arkadaşlarınızdan destek isteyin. Siz mi kendinizi daha iyi motive ediyorsunuz? Başarılı her hafta için kendinize bir ödül verin.

4. Hedeflerinizi basamaklandırın. 

Toplam ne kadar kilo vermeniz gerektiğine takılmayın. Bu motivasyonunuzu bozabilir. Bunun yerine kendinize haftalık ve aylık hedefler belirleyin. Unutmayın, hiç bir hedefe tek basamakta ulaşılmaz. Doğru adımlarla başarıya çok kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

5. 30 dakikayı vücudunuza çok görmeyin! 

Her gün Tv karşısında, sosyal medyada veya bunun gibi yerlerde boşa geçirdiğiniz zamanları artık kendinize ayırma vakti geldi. Günde 30 dakikanızı imkân varsa yürüyüşe yok ise esneme ve germe hareketlerine ayırın. Eminiz ki telefonunuza bile, günde yarım saatten fazla zaman ayırıyorsunuz. Onun yerine günde yarım saat de olsa kaliteli yaşamaya bakın!

Editörün Seçimi : Daha İyi Yaşam - "Çekici Kadın" Olmaya Dair Tüyolar!

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/estetik-mucizesi-hyaluronik-asit-nedir-12665.html