Kendinizi Keşfetmenin 3 Yolu

1 dakika okuma süresi

Kendinizi Keşfetmenin 3 Yolu

Kendini tanımaktan ve keşfetmekten korkanlara özel 3 soru ve yanıtı. Daha İyi Yaşam, kendini keşfetmek isteyenler için derledi.

Kendi hakkında soru sormaktan ve kendi olmaktan korkanlar için oldukça özel 3 soruyu sizler için derledik. Sizde kendinize bu soruları sormayı ihmal etmeyin :)

kendi

Kendinizi Sessizlik İle Tanıştırın

Gün içerisinde metropol hayatın yorgunluğunu, gürültüsünü üzerinizde taşıyorsunuz. Bu kalabalıktan kurtulmak adına sessizliği keşfedin. Bir orman ya da bir koru. Belki de tüm camlarınızı sıkı sıkı kapatarak evde duracağınız birkaç saat. Karar sizin! Kendinizi tanımak ve sessizliğe alışmak adına sessiz ve yalnız her ortamda kendinize sorular yöneltin. “Mutlu muyum?” ya da “Hayallerimi gerçekleştirebildim mi?” kafanızın içinde bu sorulara yanıt arayın. Cevabını yalnızca kendinizin bildiği sorular ile baş başa kalmak hem kendinizi tanımanıza hem de kendinizi sevmenize yardımcı olacaktır.

kendi

Uyku Öncesi Kendi Mahkemenizi Kurun!

Her gece uyumadan önce gün içerisinde yaptığınız işleri, yapmadığınız işleri ve yapamadığınız işleri düşünün. Söylediğiniz, söylemediğiniz veya söyleyemediğiniz o sözleri. Kendi kafanızda bir mahkeme kurun ve kendinizi yargılayın. Ancak sabah uyandığınızda mahkemenin bittiğini ve yeni bir güne başladığınızı hatırlayın. Geçmişteki hatalar ile boğuşmak yerine kendinize yeni bir gün yaratın ve bu yeni günde geçmişte yaptığınız hataları yapmayın. Bu yeni günü kendinize armağan edin.

kendi

"Kendinizi Sorun, Bulun, Kontrol Edin"

Kendiniz hakkında merak ettiklerinizi en yakınlarınıza sorun: “Benim en çok kullandığım kelime hangisi?” ya da “En çok yaptığım lisan hatası ne?” yanıtlarını etrafınızdakilerden duyarak sorduğunuz soruların yanıtlarını bulun. Aldığınız bu yanıtları kendinize saklayın ve ilerleyen günlerde bu cevapları kendiniz ile karşılaştırın. Gerçekten de o kelimeyi çok mu sık kullanıyorsunuz? Cevabınız evet ise ve bundan memnun değilseniz kendinizi değiştirmeyi deneyin. Ancak eğer ki bu rutinden mutluysanız kendinizi bir kez daha tebrik edin.

Editörün Seçimi: Kişisel Gelişim Aşamaları

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/sivilcelerinizi-daha-da-cogaltacak-10-hatali-cilt-bakimi-12673.html