Kendinizi Güzel Bulmuyor Musunuz?

2 dakika okuma süresi

Kendinizi Güzel Bulmuyor Musunuz?

Ayna karşısında kendinizi güzel bulmuyor musunuz? Daha İyi Yaşam'ın sizler için derlediği önerilere bir göz atın!

Kendinizi beğenmiyor musunuz? Daha İyi Yaşam'ın sizler için derlediği bu öneriler ile aynalara küsmeyin. 

Kendinizi Beğenin! 

Ayna 

Sabahları aynaya bakıp kusurlarınızı görmek yerine güzelliklerinizi görün. Kendinizi sevin ve yapıcı olun. Kendiniz hakkında oluşturduğunuz kuruntular sizi yalnızca mutsuz eder. Bugün kendinizi sevin ve barışın. Unutmayın ki tüm dünya size küsse de siz yine de sadece kendinize sahipsiniz! 

Bakım 

Eğer kendinizi güzel bulmuyorsanız bakım önerilerimize göz atın. Makyaj ve cilt bakımı sizin yalnızca güzelliğinizi daha çok ortaya çıkarmaya yarar. Bu yüzden makyaj malzemelerine ve kozmetik ürünlerine küsmeyin. Daha mutlu bir siz için kendi çabanıza ihtiyacınız var. 

kendi

Spor Yapın! 

Sabah yürüyüş yaparak başlayacağınız bu düzeni kendinizin bir rutini haline getirin. Unutmayın ki sağlıklı bir yaşam için spor oldukça önemli. Bir hafta sağlıklı beslenerek ve spor yaparak geçirdiğinizde kendinizdeki değişimi sizde fark edeceksiniz. 

Ben Güzel Miyim? 

Etrafınızdaki kişilere düzenli olarak "Ben güzel miyim?" sorusunu sormaktan kaçının. Bu onları bunaltabilir ve sizi yanıltıcı cevap vermelerine yanlış anlamalar yükleyebilirsiniz. Bu sorunu sizi yalnızca özgüveni düşük biri olarak gösterir. Kendinize güvenin ve dik durun.  

Yeni Arkadaşlar Yeni Ortamlar 

Yeni arkadaşlar edinerek kafanızı dağıtabilir ve özgüveninizi kazanabilirsiniz. Bir kez dışarı çıkmaktan kimseye zarar gelmez bunu unutmayın. Şimdi güzel bir gece kulübünden kendinize yer ayırtsanız iyi edersiniz.  

kendi

Yoga 

Ruh sağlığını rahatlatması ile bilinen yogayı deneyin. Kendi bedeninizi ve ruhunuzu dinginleştirmek için yoga herkesin tercihi bir spor. Meditasyon yaparak zihninizdeki kötü düşüncelerden arınabilirsiniz.  

Nefes Egzersizleri 

Nefes egzersizleri ve doğru nefes alışverişi ile bedeninizi ve kendinizi rahatlatabilirsiniz. Nefes alın ve nefes verin : ) 

kendi

Duygular 

Kendinizde barındırdığınız kötü duygulardan arının. Küs olduğunuz arkadaşınızla barışın ve kimseden nefret etmeyin. Nefret gibi hastalıklı bir duyguyu kendinizde barındırmayın. İnsanlar için iyisini dileyin ve kimseyi kıskanmayın. Ee ne demişler? Komşun için kendinden iki katı fazlasını iste! İyi istersen senin için iyi, kötü istersen senin için kötü olacağını unutmayın! 

 

Kendinizi sevin ve barışın. Unutmayın bu hayatı yalnızca bir kez yaşayacaksınız ve siz olarak yaşayacaksınız. Keyfinizce gezin, eğlenin, yiyin, ...!  Eğer bunun depresyon seviyesinde olduğunu düşünüyorsanız bir psikolojik destek almayı ihmal etmeyin. 

Nefes Alma Şeklinize Göre Kişilik Analizi

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • 1
    emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/sivilcelerinizi-daha-da-cogaltacak-10-hatali-cilt-bakimi-12673.html