Kendi Mutluluk Kaynağınız Olun!

1 dakika okuma süresi

Kendi Mutluluk Kaynağınız Olun!

"Yalnız geldik yalnız gideceğiz..." Her şeyden önce hayatı bu bilinçle yaşamayı denersek eğer,kendi mutluluk kaynağınızı sağlamış olursunuz!

"Yalnız geldik yalnız gideceğiz..." Her şeyden önce hayatı bu bilinçle yaşamayı denersek eğer,kendi kendimizle mutlu olmayı da öğrenebiliriz.

Tüm sosyal yaşamdan soyutlanın kapılarınızı herkese kapatın demiyoruz ki! Ama mutluluk sebeplerinizi başkalarına bağlamayın.

Mutluluk kaynağı sizsiniz. İşte kanıtları;

Herhangi bir sebebe ihtiyaç duymadan bakımlı olun:

Güzel giyinmek,saç ve makyajınıza dikkat etmek... İlla ki karşı cinsle buluşmaya giderken mi özenli olmalı? Tabi ki hayır! Aynaya her baktığımızda aynadaki yansımamızdan mutluluk duymalıyız... Önce kendinize olan sevgi ve saygınızdan hoş ve çekici görünmeyi isteyin. Başkaları ikinci planda kalabilir....

Dilediğiniz gibi yaşayın:

Sevdiğiniz yemekleri yiyin,sevdiğiniz kıyafetleri giyin,sevdiğiniz yerlere gidin... Özetle sizi mutlu eden yüzünüzü güldürecek her ne varsa onu yapmaktan kaçınmayın. Tabi ki kendinizi korumak adına belli kurallarınız olsun ancak elinizden geldiğince özgür ve mutlu yaşayın!

Bir köpük mutluluk:

Renkli,mis kokulu duş jelleri ile kendinizi şımartmaya ne dersiniz? Küveti doldurun ve içine banyo köpükleri atın. Köpük dolu sıcak küvete girer girmez gevşeyeceksiniz. Gözlerinizi kapatın. Dilerseniz en sevdiğiniz şarkılar eşliğinde 1 saat küvetten hiç çıkmayın! Sonunda kendinizi yeni doğmuş bebek gibi hissedeceksiniz. Kulağa da çok hoş geliyor değil mi?

Paylaşmaktan çekinmeyin:

Aşkı,sevgiyi,ilgiyi,şefkati,cinselliği,sorunlarınızı,mutluluklarınızı ya da üzüntülerinizi paylaşmaktan çekinmeyin. Her yerde herkese olur olmaz kendiniz ya da çevreniz ile ilgili her şeyi anlatın demiyoruz ancak sağlıklı iletişim kurmayı bilmenizde oldukça faydalı... Kendinizi gerçekten doğru ifade edebilmek ve her şeyi konuşarak aşmak size mutluluk getirecektir.

Bu adımları uygulamaya geçerek içinizdeki mutluluk kaynağını keşfedin! :)

 

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/sivilcelerinizi-daha-da-cogaltacak-10-hatali-cilt-bakimi-12673.html