Kaş Kalınlaştırma Yöntemleri

2 dakika okuma süresi

Kaş Kalınlaştırma Yöntemleri

Kaşlarınız çok seyrek ve şekil vermekte zorlanıyor musunuz? O halde Daha İyi Yaşam olarak hazırladığımız kaş kalınlaştırma yöntemlerini deneyin.

Kaşlar çok fazla alındığından zamanla seyrekleşir ve az çıkmaya başlar. Bu noktada kalın kaş seven kadınların korkulu rüyası olur. İşte size bu noktada çok işinize yarayacak kaş uzatma tekniklerinden bahsedeceğiz.

Kalın kaşları her şekle sokabilirsiniz ancak seyrek kaşlarda bu mümkün değil. Kaş kalınlaştırma önerileri ile kaşlarınız kısa sürede gürleşecek.

İşte kaş kalınlaştırma önerileri

-Kaşlarınızda çok fazla sıcak ağda kullanmamaya özen gösterin. Çünkü sıcak ağdalar kaşların seyrek çıkmasına neden olur.

-A,B3 ve C vitaminleri kaş kalınlaştırmada oldukça etkili. Düzenli olarak bu vitaminleri almanız tavsiye edilir.

-Kaşları kalınlaştırmada suyun etkisi büyük olduğu için günde en az 2 litre su tüketin.

-Bol bol lif yapıcı sebzeler tüketin.

-Yatmadan önce kaşlarınıza badem yağı sürün. Badem yağını bir pamuğa dükün ve kaşlarınıza uygulayın. Kısa sürede kaşlarınızın uzadığını göreceksiniz. Kaşlarınıza ayrıca zeytinyağı, hint yağı, e vitamini ve vazelin gibi ürünler sürebilirsiniz.

-Kaşlarınıza sık sık masaj yapın ki kaş çevresindeki kan dolaşımı hızlansın.

-Kaşlarınıza yeterli miktarda nemlendirici uygulayın. 

Kaş kalınlaştıran maske uygulaması

Sarımsak ve zeytinyağı karışımı ile kaşlarınız eskisinden daha kalın olacak. Bu karışımı elde etmek için sarımsağı iyice ezip zeytinyağı ile  birlikte iyice karıştırın ardından ise pamuk yardımıyla kaşlarınıza uygulayın. Biraz bekledikren sonra yıkayın.

Makyaj ile kaş kalınlaştırma

Eğer kaşlarınız ince yapılı ve hoş görünmüyorsa bu noktada kaşlarınıza kalem uygulaması yapabilirsiniz. Ancak siyah kaş kalemi yerine kahverengi kalemi tercih edin ki yapay görüntü oluşmasın.

Yumurta sarısı ile kaş kalınlaştırma

Kaş kıllarının beslenmesi ve güçlenmesi için yumurta sarısı maskesi ile mükemmel sonuç alacaksınız. Yapmanız gerekenler ise;

-1 yumurta alın ve akını ayırın.

-Ayırdığınız yumurta sarısını iyice çırpın.

-Bu karışımı kaşlarınıza pamuk yardımıyla iyice sürün.

-Kaşlarınızda 15-20 dakika beklettikten sonra yıkayın. İşte bu kadar!

Kaşlarım ince problem yaşıyorum diyenler için en ideal yöntem olan "ustura uygulamasıyla kaşlar nasıl kalınlaştırılır?" sorusunun cevabını Bahçecik Kuaför Tarabya makyaj uzmanı Aylin Trakyalı açıkladı.

Kaş kalınlaştıran ustura uygulaması

Ustura uygulaması ile kaşları kalınlaştırmak için öncelikle kaşlara koruyucu krem uygulanır. Ardından kaşların yakın kısımlarına ustura ile geçilir. Usturayla kaş çevresine iyice masaj uygulaması yapılır. Bu uygulamanın daha etkili olması için kaşlara buhar verilir ve gözeneklerin açılması sağlanır.

Kaşları kalınlaştırmada sizin önerileriniz neler?

 

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


 • 1
  emoji
 • emoji
 • emoji
 • 1
  emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html