Kaş Dövmesi Hakkında Bilmeniz Gerekenler 

2 dakika okuma süresi

Kaş Dövmesi Hakkında Bilmeniz Gerekenler 

Kaş ve kaş dövmesi hakkında tüm merak ettiklerinizi Daha İyi Yaşam, cevapladı.

Kaş, yüzde en çok dikkat bölgelerimizden biridir. Durum böyle olunca kadınlar kaş estetiği işine özel bir ilgi duyuyorlar. Peki sizin kaş dövmesi hakkında merak ettikleriniz neler? Daha İyi Yaşam, sizler için hazırladı. 

Kaş ve Kaş Dövmesi Hakkında

Kaşlarınızı Alırken Dikkatli Olun! 

Kendi başınıza kaş almanız oldukça güç biliyoruz ancak kolay bir çözüm yöntemi de var. Kaşınızı almadan önce vermek istediğiniz şekle göre bir kalem ile kaşınızı doldurun. Doldurduğunuz kaşın doğrultusunda kaşlarınızı çeşitli yöntemler ile alın. Kalem ile istediğiniz şekli verdiğiniz zaman kaşınızı almak artık sizin için çok daha kolay olacak. 

kaş

Daha Güzel Bir Kaş İçin 

Kaşlarınız gür ve sağlıklı değilse bunun bir sebebi de genetikleriniz. Siz kendi kaş stilinizin çok dışında bir kaş yaptırmak isterseniz kimi zaman hiç doğal durmayan sonuçlar ile karşılaşabilirsiniz. Önemli olan bir uzman ile kaşınızın asıl formunu ve en güzel, sağlıklı halini bulmak. Şekil ve gürlük olarak da kaşlarınız herkesten farklı olabilir bunu asla aldırış etmeyin. Yapay görünümlü bir kaş güzellik algınızı bozabilir bunu asla unutmayın.  

kaş

Gür Kaşlar İçin Bitkisel Çözüm 

Badem yağı seyrek saç, sakal ve kaşlar için oldukça etkili bir yöntem. Bir pamuğa 3-4 damla kadar tatlı badem yağı dökün ve düzenli olarak bunu tekrarlayın sonuçlarını 2 hafta içerisinde göreceksiniz. 

Bir diğer etkili kaş gürleştirme yöntemi ise Hint yağı. Hint yağı da badem yağı kadar etkisini hızlı gösteren yağlardan. Bir pamuk yardımı ile kaşınıza uygulayacağınız Hint yağı kaşınızı gürleştirecektir. 

kaş

Kaş Stili Seçmek Zor 

Kendinize en çok yakışan kaş stilini bulmak oldukça zor. Yüze yakışan ve oransal olarak yüzünüze uygun doğru bir orana sahip olan kaşı seçmeniz gerekiyor. Göz yapınıza ve yüz hatlarınıza oranla çizilen kaşlar, kimi zaman suratınıza tam olarak uyuyor. 

kaş

Kaş Yaptırdıktan Sonra Neler Yapılmalı? 

Yılda bir kez bakım yaptırmanız şart. Aynı şekilde kaş dövmelerinin ömrü yaklaşık 2 yıl kadar. Bu sebeple 2 yıl sonra tekrardan güzellik uzmanınıza başvurarak kaşlarınızı yeniletebilirsiniz. Aynı şekli verdirmek istemediğiniz takdir de ise değiştirmek oldukça mümkün. 

 

Kaş yaptırırken bir uzmana danışmayı ihmal etmeyiniz. Sağlıklı, hijyenik ve güvenli bir yer de yaptırmanızda yarar var.

Microblading Yöntemi Nedir?

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • 1
    emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/sivilcelerinizi-daha-da-cogaltacak-10-hatali-cilt-bakimi-12673.html