Karma ve yağlı ciltlere özel maske

1 dakika okuma süresi

Karma ve yağlı ciltlere özel maske

Ev ortamında hazırlayabileceğiniz uygulaması kolay karma ve yağlı ciltlere uygun özel maskeleri Daha İyi Yaşam sizler için derledi.

Bakımlı olmak aslında düşündüğünüz kadar zor değil. Evdeki pek çok yiyecek ve özellikle meyveler bakım kürü hazırlamanız için en ideal malzemelerdir.

İşten ya da okuldan geldiğinizde üşenmeden yapabileceğiniz ve etkilerini  hızlı şekilde hissedebileceğiniz ev yapımı yüz maskesi tariflerimize gelin göz atalım. 

Karma ve Yağlı Ciltlere Özel Maske 

maske

Yoğurt Maskesi

Yoğurdun faydalarını bilmeyen yoktur. Maske denilince de yoğurt olmazsa olmazdır. Karma ve yağlı ciltlerin uygulayabileceği bu maskenin tarifi şu şekildedir:

Hazırlanışı: Küçük bir kaseye bir yemek kaşığı yoğurdu alın. İnce bir tabaka halinde yüzünüze sürün. 20 dakika boyunca bekletin ve ardından soğuk suyla yıkayın. İşte Bu kadar basit. Buna alternatif olarak 1 yemek kaşığı süzme yoğurdun içine taze sıktığınız portakal suyunu dökerseniz ve yüzünüzde 5 dakika beklettikten sonra yıkarsanız cildinizini nasıl rahatladığını ve ferahladığını göreceksiniz.

Etkisi: Cildi yumuşatmak ve temizlemek

maske

Soda Maskesi

Neredeyse uygulaması  en basit maske diyebileceğimiz soda maskesi de karma ve yağlı ciltli insanların imdadına koşuyor.

Hazırlanışı: Açtığınız bir sodadan yaklaşık 2 yemek kaşığı kadar bir bardağa koyun. Parmaklarınızı sodayla ıslatıp yüzünüze sürün (bunu bir pamuk yardımıyla da yapabilirsiniz) ve kurumasına izin verin.

Etkisi: Cildi arındırmak, temizlemek ve nemlendirmek

maske

Eğer sizin de kendinize özel maske tarifleriniz varsa bizimle paylaşmayı unutmayınız. Bol Bakımlı Günler! :)

Editörün Seçimi: Cilt Bakımı Rutinleri

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html