Karavan Tatiline Çıkmadan Önce

2 dakika okuma süresi

Karavan Tatiline Çıkmadan Önce

Karavan ile tatil yapmak mı? Bu harika fikiri taçlandırmanız için Daha İyi Yaşam'ın sizler için derlediği bu önerilere göz gezdirin!

Karavan ile tatil yapmak fikri ne kadar da heyecanlı değil mi? Karavan tatili yapmak isteyenlere birkaç önerimiz olmasaydı olmazdı. Daha İyi Yaşam’ın sizler için derlediği karavan tatili önerileri.

Karavan Tatili Öncesi Bunları Hazırlayın!

karavan

Bir Çadır, Bir Bisiklet

Karavanınıza almanız gereken temel ürünlerin başında bu ikili geliyor. Her an nereye kamp kuracağınızı bilemezsiniz. Güzel bir kamp alanı bulursanız bir hafta kalmak size bir ödül olacaktır. Bu yüzden bir çadır bir de bisiklet işinizi görecektir.

Dolapları Kapatın

O virajlı ve dolambaçlı yollar sebebiyle karavanın mutfak dolaplarının kapağı sürekli açılabileceği ve içindekiler dökülebileceği için yanınıza ince ipler alarak dolap kapaklarını birbirine bağlamanızda yarar var. Bizden size ufak bir tavsiye.

karavan

Düzenli Temizlik

Karavan temizliğini düzenli olarak yapmak önemlidir çünkü duracağınız alanlarda böcek ve karınca olma ihtimali oldukça yüksek. İlk durağınızda karavanınızın karıncalar tarafından basılmasını istemezsiniz değil mi?

Unutmamanız Gerekenler Listesi

Karavan tatilinin unutulmazları listesine su hortumu, fener, çamaşır ipi, ve üçlü-dörtlü priz gibi ihtiyacınız olacak tüm eşyaları alın. Alet çantası da unutulmamalı. :)

karavan

Hırsızlar Her Yerde

Karavan camlarını ve kapılarını kilitlemeyi ihmal etmeyin. Gideceğiniz rotayı bilmediğiniz için başınıza gelenlerden ancak siz sorumlu tutulursunuz. Bu sebeple 15 dakika için denize girmeye gitsenizde karavanınızı sıkı sıkı kilitleyin!

Sıcak İklimlere Karşı Önlem

Ege’ye inmek ya da Akdeniz turu planlamak gibi düşünceleriniz varsa karavanın sıcak olmasını ihmal etmeyin ve yanınıza şarjlı bir vantilatör alın. Bu şekilde hem konakladığınız yerlerde hem çadırlarda hem de karavanda serinleyebilirsiniz :)

karavan

Minimal Düşünün!

Katlanabilir sandalye, masa vb. Her şeyi küçükken büyüyen eşyalardan seçin. Karavan tatilinizi yaparken alacağınız her yiyeceği de belli miktarda alın. Karavanınızın buzdolabı uzun süredir çalışmadığı için performans düşüklüğü gösterebilir ve dolayısıyla yiyecekleriniz bozulabilir. Karavan tatilinin minimal bir tatil olduğunu asla unutmayın.

Sinekler ve Böcekler İle Tanışın!

Karavan tatiliniz boyunca sinekler ve böcekler ile tanışacağınıza emin olun. Bu sebeple yanınıza sinek kovucu ve böcek önleyici ilaçlar alın. Karavanın etrafına böcek önleyicileri dökerek ve doğaya çıkarken sinek önleyici spreyleri teninize sıkarak tüm bu haşere grubundan kendinizi savunabilirsiniz.

karavan

Editörün Seçimi: Yaz Aylarında Yapmanız Gereken 10 Aktivite

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • 1
    emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/-12707.html