Kan Grubuna Göre Diyet

1 dakika okuma süresi

Kan Grubuna Göre Diyet

Kan Grubuna Göre Diyet nedir? Nasıl yapılır? Daha İyi Yaşam'da

Şu ana kadar fazla kilo alımı ve bu kilolardan kurtulmak için başvurulan yollardan bahsedilen yazımıza farklı bir diyet yöntemiyle, yani kan grubuna göre diyet uygulayacağız.

0 kan grubuna sahip olan kişilere diyet ; bilimsel olarak metabolizmaları biraz yavaş çalıştığından dolayı kilo alma ihtimalleri daha fazladır. Bu nedenle de ağır ve yağlı besinlerden uzak durulmalı, ayrıca bolca spor yapılarak vücudu sürekli hareket halinde tutmak yararlıdır. Kırmızı et ve sebze yemekleriyle ilgili bir sıkıntınız olmasa da tatlı şeyler için aynı şey geçerli değildir. Öğünlerinizde olabildiğince sebze bulundurmanız kilo dengeniz açısından önemli olmakla birlikte süt ürünlerinden olabildiğinizce az faydalanmanız sizler için önemli olacaktır.

A kan grubuna sahip kişilere diyet ; et ürünlerinin tüketiminde dikkatli davranmalıdırlar. Bu kan grubuna sahip olanlar fazlaca stres altında olduklarından sindirim sistemindeki problemleriyle karşılaşabilmektedir. Bu nedenle sindirimi daha kolay olan gıdalar daha fazla tercih edilmelidir.

B grubu kana sahip olan kişilere diyet ; a grubunda olduğu gibi stres grubunda yer aldıklarından sindirim sistemi ile söylediklerimizi burada da yineleyebiliriz. Bunu söylerken sindirim sisteminin kötü çalıştığından bahsetmemekle beraber aksine bu kan grubuna sahip olanların sindirim sistemleri çok iyi çalışmaktadır. Bahsettiğimiz şey sadece stres ve kaygının sindirimi çok çabuk etkilediğidir. Aynı zamanda bu kan grubundakiler süt ürünlerinin tüketimiyle ilgili bir problem yaşamayacaktır.

Ab grubu kana sahip olan kişilere diyet ; a ve b kan grubu özelliklerinin ikisinden de almaktadırlar. Ab kan grubundaki kişiler, sindirimi kolay yiyecekleri daha fazla tüketmelidir. Aynı zamanda yağlı gıdalar ve süt ürünlerinden olabildiğince uzak durulmalı ve yemek öğünlerini de olabildiğince düzenli bir şekilde ayarlamalıdırlar.

Sizin kan grubunuza be belirtiler uyuyor mu?

Editörün Seçimi : Kadınlar Kulübü TV - Beslenme & Diyet

 

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/sivilcelerinizi-daha-da-cogaltacak-10-hatali-cilt-bakimi-12673.html