Kan Grubu Diyeti Nedir?

2 dakika okuma süresi

Kan Grubu Diyeti Nedir?

Kan Grubu Diyeti Püf Noktalarını Sizler İçin Derledik...

Kış aylarında gerileme yaşasa bile 'diyet' her zaman biz kadınların aklında ve pek tabi ki dilinde! Pazartesi diyetlerimiz meşhur... 2 gün sonra tatlı krizlerine yenik düşmelerimiz de... Ama 'diyet yapmak ve formda kalmak' istiyorsak eğer diyete dair her şeyi ince ayrıntısına kadar bilmemizde şart değil mi? Bugünün konusu: Kan grubu diyeti! Buyurun bakın neymiş bu kan grubu diyeti? Nasıl yapılmalıymış?

di

Diyet Uzmanı Diyetisyen Hilal Mutlu, her bünyenin farklı yollarla forma girebileceğine dikkat çekti. Herkesin birbirinden farklılık gösteren onlarca özelliğini göz ardı etmemek gerektiğini belirten Mutlu,konu diyet olunca da aynı tutumun sergilenmesi gerektiğini belirtti.

0 kan grubu olan bireylerin; et ve balık ağırlıklı beslenmeleri gerektiğine vurgu yaptı. Süt ürünleri,tahıllar,armut,portakal ve kivi gibi meyveler bu kan grubundaki insanların kilo almasını hızlandırmakta. Deniz ürünleri,erik,mango ve kiraz gibi besinler de kilo vermelerini hızlandırıyor.

etbalık

A kan grubu olan bireylerin; et ve süt ürünleri bu kan grubundaki insanlara hızla kilo aldırırken, soyalı ve bitkisel ürünler kilo vermelerinde yardımcıdır. Eti ve balık ürünlerini tüketirken özenli davranmaları gerekir.

sebze

B kan grubu olan bireylerin; Kırmızı et tüketimi bu bireyler için önem taşırken beyaz eti daha az tüketmelerinde fayda vardır. Süt ve süt ürünlerini hiç çekinmeden tüketebilecek tek gruptur. Çavdar,mısır ve buğdaydan uzak durmaları tavsiye ediliyor.

kırmızıet

AB kan grubundaki bireylerin; Hindi eti dışında ki etleri en az şekilde tüketmeleri gerekmektedir. Sebze ve deniz ürünleri kilo vermelerinde yardımcıdır.

balık

Size uygun diyeti yapmanın veriminin daha yüksek olacağı belirtilirken kaliteli bir yaşam için de püf noktalara dikkat etmeniz öneriliyor. Yani doğru diyetin sırrı kan grubunuzda saklı olabilir!

Siz ne düşünüyorsunuz?

Editörün Seçimi : Kadınlar Kulübü TV - Beslenme & Diyet

 

 

 

 

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/coldprocess-teknigi-ile-dogal-zeytinyagli-sabun-yapimi-12662.html