Kadınların İzlenmesi Gereken En İyi 5 Film

2 dakika okuma süresi

Kadınların İzlenmesi Gereken En İyi 5 Film

Film bittiğinde hayatınızda ufak ta olsa bakış açınızı değiştirsin istiyorsanız bu filmler tam size göre. İşte kadınların izlenmesi gereken en iyi 5 film..

Bazı filmler vardır bittiğinde kolay kolay etkisinden kurtulamazsınız ve yeniden izlemek istersiniz. İşte sizler için öyle filmler derledik ki etkisinden bir süre kurtulamayabilirsiniz :)

Hayatınızda yapmak isteyip te yapamadıklarınız, söylemek isteyip te bir türlü söyleyemediğiniz ne varsa bu film listemiz sayesinde gerçekleştirebilirsiniz.  Hafta sonu film izlemek isteyenler için de süper sayılabilecek listemizi sizlerle paylaşıyoruz.

İşte izlenmesi gereken en iyi filmler

Frida

Unutulmaz filmler arasında yer almayı başaran Frida herkese örnek olsun. Hayatımızda olan ilk olumsuzluğa karşı yıkılmaya meyilli bir yapınız varsa bu filmi mutlaka izleyin. Emin olun size çok şey katacak. Filmde başına türlü olumsuzluklar gelen kadının büyük azmi anlatılıyor. Bu azim bildiğiniz gibi değil ancak izlediğinizde anlayacağınız türden.

Tatlı Bela

Kendinizi son derece bitmiş ve mutsuz hissediyorsanız bu film tam size göre! Bu filmi izledikten sonra bulunduğunuz atmosferden nasıl çıkacağınızın anahtarını bulmuş gibi olacaksanız. Bir kadının istediği şeyi başarma yolunda asla bir erkeğe ihtiyacı olmadığını büyük bir başarıyla gösterilmiş.

Amelie

Hala izlemediyseniz çok şey kaçırdınız bizden söylemesi. Mutlu olmayı sadece kendinizi mutlu etmekten geçtiğini düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Mutlu olmanın yollarını muhteşem bir senaryoyla anlatan Amelie’den çok büyük bir hayat dersi alacaksınız.

Hayallerin Peşinde

Siz hiç hayallerinizden vazgeçip sevdiğiniz erkekle evlendiniz mi? Sonuç iyi mi kötü mü olmuş izleyince siz karar verin artık! Psikolojik-dram türü filmden çok etkileneceksiniz. Verdiği kararı gerçekten öğrenmek ve sonuçlarını bilmek istiyorsanız izlemenizi tavsiye ediyoruz.:)

Not: Seni Seviyorum

Hayat arkadaşını kaybeden kadının ayakta durmayı nasıl başardığını ve hayatın her zaman mutlu sonla bitmediğini açıkça gösteriyor. Bunlar karşısında bir kadının hayatında nelerin değiştiğini konu alan güzel bir film.

Sizin film önerileriniz neler?

Bonus Film Önerimiz! :)

Gece Yarısı Sokakta Tek Başına Bir Kız

Kadınların sadece sevgili ve anne rollerinde kullanıldığı; bir dekorasyon gibi kenarda kaldıkları; pasif ve basmakalıp filmlerden bıktıysanız sizi böyle alalım...

2014 yılında, Ana Lily Amirpour'un yönetmenliğinde ABD'de çekilen bir filmdir. Film aynı anda hem soğuk hem içten hem narin hem de melankolik olmayı başarıyor. Burada içi kötülükle dolu erkekleri cezalandıran kaykaylı bir vampir ile ailesinin bağımlılıkları altında ezilmiş James Dean bakışlı bir genç erkeğin imkansız birlikteliğini, var olma çabasını izliyoruz.

Bir tür pop-feminizm filmde öne çıkan ama bu küçük feminist dokunuşların, western türünün buram buram erkek kokan bir tabiatına kısa bir devre yaptırdığını hiç şüphe yok. Çarşaflı bir kadının, erkek fenalıklarına savaş açtığı feminist bir western ile her zaman karşılaşmıyoruz ne de olsa...

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • 2
    emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html