Kadınların Beden Dili Ne Söylüyor?

2 dakika okuma süresi

Kadınların Beden Dili Ne Söylüyor?

Bazen dil ile söylenmeyenler vücut diliyle söylenir. Kadınların beden hareketleri neler mi söylüyor? İşte birlikte okuyalım.

Bir kadının beden hareketlerini izleyerek hissettiklerini öğrenmek mümkün. Siz isteseniz de istemeseniz de bu hareketler sizi ele veriyor. Bakalım o hareketler nelermiş..

İşte kadınların vücut dili

-Fantezi mesajı :Eğer bir kadın sizi incelerken gözlüğünün sapıyla ya da bardakla oynuyorsa sizden etkilendiğinin göstergesidir.

-Tavlama bakışı: Bir kadın size bakarken gözlüklerini kaydırıp size bakıyorsa sizle ilgileniyor demektir.

-Kelebek duruşu: Bir kadın eğer ellerini ensesinde birleştiriyorsa aman dikkat sizi istiyor ve özlüyor demektir.

-Başı sola eğmek: Eğer karşınızdaki kadın sizi dinlerken gözlerinizin içine bakarken başını hafifçe sola eğmesi söylediklerinize çok ilgi duyduğunun işareti.

-Taklit etmek: Bir kadın sürekli sizin yaptıklarınızı taklit ediyorsa kendini size yakın hissetmek istediğini gösterir.

-Kolları göğüste bileştirmek: İçine kapanma hareketidir, size karşı bariyer koyuyor demektir.

Öne doğru eğilmek: Karşınızdaki kadın sizinle ve söylediklerinizle ilgileniyorsa, size doğru eğilme eğiliminde olur.

-Eli çeneye koymak: Bir kadın sizle konuşurken ya da dinlerken elini çenesine koyuyorsa size ne kadar değer vereceğine karar vermeye çalışıyor demektir.

-Dokunma eylemi: Eğer bir kadın sizinle konuşurken sürekli temas halinde olmaya çalışıyorsa size yakınlaşma arzusu taşıyor demektir.

-Ağzı elle kapatmak: Bir kadın sizinle konuşurken sürekli elini ağzına götürüyorsa size yalan söylüyor demektir.  Ya da burnuyla ve saçlarıyla sürekli oynuyorsa da aynı anlamı taşır.

-Ense okşamak: Eğer bir kadın karşınızda ensesini okşuyorsa psikologlara göre "sizin onu okşadığınızı hayal ettiğini" gösteriyormuş.

-Göz bebeklerinin büyümesi: Bir kadın ışıklı bir ortamda göz bebekleri büyüyorsa size karşı büyük bir arzu duyduğunun işaretidir.

-Elini enseye götürmesi: Eğer bir kadın yanağından öperken elini erkeğin ensesine götürüyorsa bu ondan hoşlanıyor demektir.

-Ellerini saçlarına götürmesi: Elini sık sık saçına dokunduran kadınlar biraz kendini beğenmiş ama asıl kendine güvensiz kadınlardır.

Daha İyi Yaşam olarak sizlere kadınların bazı vücut hareketlerinin ne anlama geldiğinden bahsettik. Sizce hangi hareket neyi işaret ediyor?

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


 • 2
  emoji
 • emoji
 • 1
  emoji
 • 4
  emoji
 • 1
  emoji
 • emoji
 • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html