Kadınlara Güç Veren Şarkılar

1 dakika okuma süresi

Kadınlara Güç Veren Şarkılar

Ruhun gıdası olan müziğin bir de sözlerine kulak verin. Bu şarkılar kadınlara güç veriyor.

Kimi şarkılar duyduğunuz an da sizi harekete getirecek etkilere sahiptir. Depresif ve güçsüz hissettiğiniz zamanlarda dinleyebileceğiniz özgüven aşılayıcı bazı şarkıları sizler için derledik.

P!nk - Perfect

Kadınların kendini kusurlarıyla da güzel hissetmeleri için yapılan şarkı da Pink, oldukça yüksek vokal gücüyle de kadınlara sesleniyormuş hissi yaratıyor. "Kusursuzsun" mesajı verern şarkı yayınlandığı dönem oldukça çok konuşulmuştu.

Katy Perry - Firework

Kişilerin yanlışlar yapabileceğini anlatan ve er ya da geç bir havaifişek gibi her yeri aydınlatabileceği mesajı veren şarkı Katy Perry'nin büyük bir hiti olmuş ve herkes tarafından büyük bir ilgi toplamıştı.

Alicia Keys - Superwoman

Çıktığı ilk günden bu yana kadın hakları adına yaptığı pasif ve aktif eylemler ile bilinen Alicia Keys güçlü sesiyle bu şarkı da yerle bir olan kadınların aslında süper güçleri olan kadınlar olduğunu ve süper güçleri ile ayağa kalkabileceklerinden bahsediyor.

Beyonce - Run the World

Şarkı da çok bariz bir anlatımla dünyayı kadınların yönettiğinden bahseden Beyonce, ikna kabiliyetleri ve kendilerine olan güvenleri ile kadınlara özgüven aşılıyor. Diğer şarkıları "Flawless" ve "Pretty Hurts" ile kadınlara yüklenen sorumlulukları ve estetik kaygısını ele alıyor. Anne olmasıyla ile birlikte de kadınların doğum yapmasından ötürü kutsandığını söylüyor.

Lady Gaga - Born This Way

Herkesin eşit bir yaşam sürmesi gerektiğinden bahseden Gaga, Tanrının herkesi birbirine eş değer yarattığından ve herkesin parlayan bir yıldız olduğundan söz ediyor.

Martina McBride - A Broken Wing

Kadınların yaşadığı her zorluğa karşı her daim ayakta durması gerektiğini ve hedeflerine kavuşacaklarını anlatan şarkı da altyapı ve vokal tüylerinizi diken diken edebilir.

Haftanın Enleri (27.03 - 02.04 2017)

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


 • emoji
 • 1
  emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji
 • 1
  emoji
 • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html