Kadınlar ve Erkekler Arasındaki Farklar

2 dakika okuma süresi

Kadınlar ve Erkekler Arasındaki Farklar

Kadınlar tatlı seviyorlar erkekler ise tuzlu. Erkeklerin beyni kadınlarınkine göre daha ağır. Ve daha bir çok ilginç fark! Daha İyi Yaşam, sizler için derledi.

Yapılan bir araştırmaya göre kadınların ve erkeklerin çocukluktan yetişkinliğe kadar uzanan bu yolda farklılıkları gözler önüne serilmiş. Peki bu farklar neler? Kim kalbe him dış görünüşe önem veriyor? Kim daha daha iyi koku alıyor? Daha İyi Yaşam, sizler için derledi.

Kadınlar ve Erkekler Arasındaki Erkekler

kadın

Erkek Beyni Daha Ağır

Erkeklerin beyni kadınların beynine göre yaklaşık olarak 200 gram daha ağır. Ancak beyin ağırlının fazla olması erkeklerin ya da kadınların daha zeki olduğu anlamına gelmiyor. Bilginize hanımlar :)

kadın

Kadınlar Koklar

Östrojenin etkisiyle birlikte kadınların koku alma duyuları erkeklerin koku alma duyularına oranla %20 daha gelişmiş. Özellikle kadınların regl dönemlerinde koku alma duyuları daha da kuvvetleniyor.

kadın

Erkekler Mi Daha Çok Horluyor Yoksa Kadınlar Mı?

Yapılan bir araştırmaya göre yetişkin erkeklerin %48’i horluyor. Peki ya kadınlarda bu durum ne derseniz. Kadınların yalnızca %22’si horluyor. Bu demek oluyor ki yetişkin erkeklerin ikisinden biri horluyorken kadınlarda ise bu durum beş kadından yalnızca bir tanesinde görülüyor.

kadın

Kadınlar Telefonda Daha Uzun Konuşuyorlar

2011 verilerine göz atıldığında kadınların ortalama bir telefon konuşması 22 dakika sürerken erkekler de ise bu yalnızca 6 dakika. Tabi akıllı telefonların yaygınlaşması ile bu durum ne olmuştur bilinmez ancak erkekler farkı kapatabilecek gibi görünmüyor :)

kadın

Migren Hastaları Dikkat!

Migren hastalığı ile boğuşan kişilerin 4’te 3’ü kadın iken yalnızca 4 migren hastasından biri erkek. Yani kadınlar migren ile oldukça sancılı  bir süreç geçiriyorlar.

kadın

Kadınlar Evhamlı

Yapılan araştırmaya göre yetişkin kadınlar, erkeklere oranla sağlık-hastane gibi masraflara daha çok bütçe ayırıyorlar. Ancak kadınların şikayetçi oldukları rahatsızlık erkeklere oranla daha hafif hastalıklar.

kadın

Kadınlar Kalbe Önem Veriyor

İdealinizdeki partner testlerine tabi tutulan erkeklerin %22’si dış görünüşe önem verdiğini söylerken bu oran aynı ankete katılan kadınlarda yalnızca %11. Yani erkekler dış güzelliğe kadınlar ise iç güzelliğe daha çok önem veriyorlar. Bunun bir genelleme olduğunu unutmamakta yarar var.

kadın

Erkekler Tuzlu Sever

Yapılan araştırmaya göre kadınlar daha çok tatlıyı tercih ederken erkekler tuzlu yemeyi tercih ediyorlar. Erkekleri etkilemek için tuzlu kadınları etkilemek içinse tatlı sürprizler yapmanızda yarar var :)

 

Siz bu farklara katılıyor musunuz? Bizimle paylaşın :)

Mehmet Çoşkundeniz ile Söyleşi

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • 1
    emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/beslenme-ile-cilt-sarkmalari-onlenir-mi-12702.html