Kadınlar Neden Erkeklere Göre Daha Çok Yaşıyor

1 dakika okuma süresi

Kadınlar Neden Erkeklere Göre Daha Çok Yaşıyor

Yapılan araştırmalar sonucu,ortalama insan ömrü eskiye göre uzarken,erkeklerin kadınlara oranla daha az yaşamaları konusu hala devam ediyor.

Kadınlar erkeklere göre daha uzun yaşıyor!

Yapılan araştırmalar sonucu,ortalama insan ömrü eskiye göre uzarken,erkeklerin kadınlara oranla daha az yaşamaları konusu hala devam ediyor. Uzmanlara göre erkeklerin ömürlerinin kadınlardan kısa olmasının iki ana nedeni var: Sigara içmek ve kalp hastalıkları.

Sigara Kullanmak Ölüm Oranını Daha Çok Arttırıyor

Eski zamanlarda insanlar bulaşıcı hastalıklardan ölse de şimdilerde orta yaş ve sonrasında ortaya çıkan kronik hastalıklar buna sebep oluyor.Bu durumun özellikle kadınlara nazaran erkeklerde daha fazla olduğu söyleniyor.Yine yapılan araştırmalar bir erkek sigara içiyorsa bir kadından önce ölme  riski %30 daha fazladır.

Erkeklerin En Dikkatli Olması Gereken Konu;

Kalp Araştırmaların diğer bir sonucuna göre ise erkeklerin kadınlardan önce ölmelerinin diğer bir sebebi de; kalp hastalıklarına daha fazla eğilimli olmaları.Özellikle 50-60 yaş aralığındaki erkekler kadınlara göre bu sebeplerden ötürü daha çok ölümle burun buruna geliyor. Bunun sebebi olarak araştırmalar erkeklerin yağlı yemeklere daha düşkün olduğu için yüksek kolesterol ve yüksek tansiyon riskini arttırıyor.

Kız Bebeklerin Uzun Yaşama Şansı Daha Fazla

Dünya Sağlık Örgütü, kadınların erkeklere oranla daha uzun yaşadıklarını onaylıyor. Almanya’da bu yıl içinde dünyaya gelen  kız çocuklarının yaşam beklentisi ortalama 83,5 yıl olarak hesaplanırken, erkek çocuklarda bu rakam sadece 79 yıl olarak belirlendi.

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/estetik-mucizesi-hyaluronik-asit-nedir-12665.html