Kadınlar Günü’ne Özel İzlenmesi Gereken 8 Film

1 dakika okuma süresi

Kadınlar Günü’ne Özel İzlenmesi Gereken 8 Film

Daha İyi Yaşam olarak Kadınlar Günü öncesinde izlenmesi gereken 8 filmi sizler için bir araya getirdik!

Kadınlar Günü öncesinde, yetenekleriyle ve başarılarıyla tüm dünyaya ilham vermiş kadınlar izlenmeyi hak ediyor dedik ve hatırlamak istedik. Benazir Butto’dan Türkan Saylan’a, Amy Winehouse’dan Frida Kahlo’ya uzanan kadınların başarı öykülerine gelin birlikte göz atalım.

Türkiye’nin sinemaya dair en geniş sosyal içerik platformu Sinemia Social İz bırakan kadınlara adanmış filmleri sıralamış bize de bu hikayelere tanıklık etmek düşüyor!

Kadınlar Günü’ne Özel İzlenmesi Gereken 8 Film

Florence Nightingale (1985)

Aristokrat bir ailenin kızı ailesinin tüm itirazlarına rağmen hasta bakıcı olur ve tüm zorluklara karşı gösterdiği direncini anlatan gerçek yaşam öyküsü.

Jeanne D'arc (2000)

Fransa’da bir azize olarak kabul gören ikonik bir figür ve kısacık yaşam! Bu kısacık yaşamı olan kadının kahramanlık öyküsünü mutlaka izlemelisiniz.

Frida (2002)

Günümüzün gerçek anlamda ikon kadınları listesinin başında gelen bir isim ve bugüne dek yapılmış en akıcı otobiyografilerden biri. Kadınlar Günü’nün anlam ve önemini anlatması açısından mükemmel ötesi.

Kaldırım Serçesi (2007)

Dramatik yaşam öyküsü mükemmel performansı eşliğinde bu kadar güzel anlatılabilirdi.

Coco Chanel’den Önce (2009)

Yetimhane hayatından şarkıcılığa uzanan uzun bir hkaye. Kötü bir hayatı varken nasıl dünyanın en önemli insanlarından biri olmayı başardığını anlatan süper bir film.

Bhutto (2010)

İslam ülkelerindeki ilk kadın başbakan ve suikast sonucu yaşamını yitirmesine uzanan mücadeleci kimliğe tanık olacaksınız.

Türkan (2011)

O bir figüran o bir tıp bilimcisi o bir akademisyen…  Türkan Saylan’ın hayatını, bilinmeyen yönleriyle ve duygu dolu detaylarla birlikte anlatan belgesel filmi hafızlarından çıkaramayacaksınız.

Amy (2015)

Amy Winehouse’un hatatını belgesel olarak bizlere sunan bu film Kadınlar Günü'nde izlenmesi gereken filmler arasında. 

Kadınlar Günü'nde siz hangisini izlemek istersiniz?

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


 • 2
  emoji
 • 1
  emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html