Kadınlar Erkeklerde İlk Neye Dikkat Ediyor?

2 dakika okuma süresi

Kadınlar Erkeklerde İlk Neye Dikkat Ediyor?

Kadınlar ilk buluşmada erkekte neye dikkat ediyor dersiniz? işte size araştırmaların sonucunu sizler için derledik!

Kadınlar ilk buluşmada erkekte neye dikkat ediyor dersiniz? işte size araştırmaların sonucu...

Birçok erkeğin ilk buluşmada nelere dikkat ettiği genel olarak bilinse de, kadınlar bu konuda biraz daha gizemlidirler. Kadınlar her şeyi en ince ayrıntısına kadar düşünüp, ince eleyip sık dokurken, ilk buluşmada hangi ayrıntılar gözünden kaçmıyor? 

Aslında bu sorunun cevabı sandığınız kadar zor değil, ufak hamlelerle ilk buluşmadan karşı cinsi etkileyebilir, ilişkinizin devamlılığını baştan belirleyebilirsiniz! Peki nasıl mı? Daha İyi Yaşam olarak sizler için kadınları deşifre ettik,ve ilk buluşmada nelere dikkat ettiklerine göz attık!

İki binin üzerinde kadınla yapılan araştırma sonucuna göre artık ayakkabılarınıza, ilk sözlerinize ve ellerinize çok daha dikkat etmeniz gerekiyor.

1: Ayakkabı

Kadınlar neden ilk olarak ayakkabıya dikkat ettikleri sorusuna, "bir erkeğin gözleri onun ruhunu yansıtıyorsa, ayakkabıları da onun bütün yaşam tarzını ve karakterini yansıtır " konusunda hemfikirler.

Ayakkabının değerinden ve markasından daha çok, temizliği on plana çıkıyor. Fakat eskimiş ayakkabıların da son derece temiz gözükmesini sağlamak epey zor bir hal alabilir. Şık olması ve tamamen temiz olması, kadınların çok etkilendiği noktaların başında geliyor.

Bununla birlikte özellikle yurtdışında kültürün bir parçası olarak birçok bar veya kulüp kıyafetin geneline bakmıyor ama içeriye aldığı erkek misafirlerin ayakkabılarına ilk olarak bakıyor. Siz siz olun, ayakkabınıza yatırım yapmaktan kaçınmayın.

kadınlar ilk buluşmada nelere dikkat eder

2: Tanışma sözleri

Bir kadınla tanışırken gülümseme, sıcak ve güven verici bir ‘merhaba’ sözcüğü, size son model bir arabadan daha fazlasını kazandırabilir. Ankete katılan kadınların büyük çoğunluğu, ayakkabı sonrasında önem verdikleri ilk noktanın tanışırken edilen cümleler ve el sıkışması olduğunu belirtiyor.

Bir ilginç nokta da, kadınlar isimlerini söylediklerinde, erkeklerin o ismi tekrar ederek cevap vermesini çok çekici bulduklarını belirtiyor. Elinizi cebinizde tutmanız çok şık durabilir, ancak sadece fotoğraflarda! O yüzden sıcak bir merhaba ve el sıkışması, her zaman size kazandıracaktır.

kadınlar ilk buluşmada nelere dikkat eder

3: Eller

Muhakkak temiz olmalı. Bunun dışında, erkeklerin hayatlarında çok küçük bir yer kaplayan, hatta birçok erkeğin hayatına hiç girmeyen nemlendirici kremlerin ne kadar önemli olduğunu tahmin edemezsiniz. Ankete katılan kadınlar, karşılarındaki tanıştığı erkeğin ellerinin sağlıklı, temiz olmasını ve kesinlikle kuru olmamasını belirtiyor.

Bu ilk etapta çok önemli gibi durmasa da, yapılan araştırmalarda ilk tanışmada ki dikkat edilen noktaların, kadınlar tarafından uzun süre hatırlandıklarını gösteriyor.

kadınlar ilk buluşmada nelere dikkat eder

Şimdiden hepinize iyi şanslar!

Editörün Seçimi : Daha İyi Yaşam - İlk Buluşmaya Hazır Mısınız?

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • 2
    emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html