Kadının Aşkı Kaç Yıl Sürüyor?

2 dakika okuma süresi

Kadının Aşkı Kaç Yıl Sürüyor?

Sizce bir kadının aşkı ne kadar sürüyor hiç merak ettiniz mi? Yapılan araştırmalar bir kadının aşkının kaç yıl sürdüğünü ortaya çıkardı.

Amerikalı antropolog Prof. Dr. Helen Fisher’ın yaptığı araştırmaya göre bir kadının aşkı sadece 4 yıl sürüyor.

Amerikalı antropolog Prof. Dr. Helen Fisher bu sonuca on beş yıl boyunca 62 ülkede yaptığı çalışmayla ulaşmış

Yapılan açıklamaya göre bir kadının aşık olmasını sağlayan kimyasallar 3 yıl içinde tükeniyor ve 4. yıl kadın yeni bir aşk için arayış içine giriyor. Araştırma sonuçlarına daha da şaşıracaksınız.

Kadın aşkı bittiğinde neden bırakmıyor?

Araştırma sonuçlarına göre bir kadının aşkı toplamda 4 yıl sürüyor ancak kadının kimyasal olarak aşkı 3. Yıl tükeniyor. Ancak kadın 4. Yılın sonunda ilişkisine son veriyor. Bunun nedeni ilginç ama açıklıyoruz. 3.yılın sonunda kimyasal olarak aşk hisleri biten kadın 4. yıl yeni birini bulup aşık olana kadar mevcut ilişkisini elinde tutuyor.  Bunu kendini garantiye almak adına yapıyor.

Bazı nedenlerden dolayı evlilikler bir süre daha uzasa da arayışlar 4. Yıl başlıyor. Helen Fishera göre bir kadın erkeğe karşı duyduğu aşkı 4 yılda bitirmeye programlanmış durumda. Yani kadın bir erkeğe karşı aşkını bitirmeye yönelik genetik bir programa sahip.

Kadın sadece aşkı devam ettiği sürece bir erkeğe sadık kalabiliyor. Erkeğin yapısı ise fırsatını bulduğu ilk anda partnerini aldatmaya meyilli.  Yani kadın aşıksa sadık kalmayı başarabilir ama erkek için daha rahat bir pozisyon oluşuyor.

Peki kadının aşkı neden bitiyor?

Her şey tamamda kadının aşkı neden bitiyor diye düşünebilirsiniz. Kadın biyolojik olarak ayda bir kere yumurta üretiyor ve yumurtayı hangi erkeğin dölleyeceğini seçmek istiyor. Bu süreçte kadın ince eleyip sık dokuyor. 

Çocuğu büyütecek kişi kendisi olacağı için hayatının erkeğini doğru seçmek zorunda. Bu süreçte kalan kadın en iyi seçimi yapmak için hayatındaki erkeği uzunca bir süre kontrolden geçiriyor. 

Bu noktada aşk kimyasalları devreye giriyor. Eğer kadın karşısındaki erkeğe aşıksa yapmaya çalıştığı kalite kontrolü keyifli ve zevkli hale geliyor. Bu süreçte kadının aşkı devam ediyorsa doğru kişiyi bulmuş oluyor aksi takdirde kadın 4 yılın sonunda başka bir aşka yelken açmış oluyor.

Siz bu araştırmaya katılıyor musunuz?

 Aşka dair her şey.. Aşk acısı nasıl geçer?-İzle

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/sivilcelerinizi-daha-da-cogaltacak-10-hatali-cilt-bakimi-12673.html