'Kadın Gözüyle Hayattan Kareler'

1 dakika okuma süresi

'Kadın Gözüyle Hayattan Kareler'

Anadolu Hayat Emeklilik tarafından bu yıl 7'ncisi düzenlenen 'Kadın Gözüyle Hayattan Kareler Fotoğraf Yarışması' sonuçlandı!

Fotoğraf sanatına ilgi duyan 18 yaş üzeri amatör ve profesyonel kadın fotoğrafçıların katılımına açık olan ve bu yıl da 'Hayata Dair' temasıyla düzenlenen Kadın Gözüyle Hayattan Kareler Fotoğraf Yarışması, Türk kadınının sosyal, kültürel ve toplumsal gelişimine katkıda bulunmayı hedefliyor. Bu seneki yarışmaya da kadınların ilgisi yoğun oldu. Bin 134 yarışmacının 5 bin 143 fotoğrafla katıldığı 'Hayata Dair' temasıyla fotoğrafseverleri buluşturan yarışmada Nurten Öztürk, 'Modern Yalnızlıklar' adlı fotoğrafıyla birinciliğe layık görüldü. Seyhan Babal, 'Sınırsız' adlı fotoğrafıyla ikinci olurken Tuğba Yüksel 'İsimsiz' fotoğrafıyla üçüncü oldu. Kadın Gözüyle Hayattan Kareler Fotoğraf Yarışması’na bu sene 1.134 yarışmacı 5.143 fotoğrafla katıldı.

BİRİNCİYE 5 BİN TL VE TELİF HAKKI

Anadolu Hayat Emeklilik’in Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) danışmanlığında yürüttüğü yarışmanın bu yılki jüri üyeleri arasında; Arel Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Güler Ertan, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Nihal Kafalı, fotoğraf sanatçısı Cengiz Karlıova, fotoğraf sanatçısı Mehmet Kısmet ve Anadolu Hayat Emeklilik İletişim Müşaviri Nihan Güney yer aldı. Yarışmanın birincisi 5.000 TL, ikincisi 3.000 TL, üçüncüsü ise 1.000 TL ile ödüllendirildi. Ayrıca sergilenmeye değer bulunan her esere de 250 TL telif ödenecek. Yarışmada dereceye giren ve sergilenmeye değer bulunan eserler 9 Mayıs itibariyle İstanbul Tepe Nautilus Alışveriş Merkezi’nde fotoğrafseverlerle buluşacak.

1-Nurten Ozturk-Istanbul-733-81245-4-Modern-4-Yalnizliklar

Nurten Öztürk, 'Modern Yalnızlıklar' adlı fotoğrafıyla birinciliğe layık görüldü.

2-Seyhan Babal-Istanbul-390-10034-3-Sinirsiz

Seyhan Babal, 'Sınırsız' adlı fotoğrafıyla ikinci oldu.

3-Tugba Yuksel-Istanbul-242-13579-3-isimsiz3

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html