Kadın - Erkek Arasındaki İlginç Farklar

2 dakika okuma süresi

Kadın - Erkek Arasındaki İlginç Farklar

Yanlış bilgileri aklınızdan çıkarın. İşte kadın ve erkek arasındaki ilginç farklar!

Yanlış bilgileri aklınızdan çıkarın. Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Fizyolojist Dr. Serkan Karaismailoğlu, kadınların çok konuştuğunun yanlış bir bilgi olduğunu belirtti. Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Fizyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Dr. Serkan Karaismailoğlu, kadınların çok konuştuğunun yanlış bilgi olduğunu belirterek, "Erkeklerin az koştuğunu düşünen birisi varsa pazar günleri futbol programlarını izlesin. Kadınlarda işitme ve konuşma merkezleri daha gelişmiş ama bu fark üç katlık değil. Aslında kadınlar günde 16 bin 215, erkeklerin ise 15 bin 669 kelime kullanıyor. Yani kadınlar sadece günde 546 kelime fazla konuşuyor” dedi.

''ESPİRİ ERKEĞİN GELİŞTİRDİĞİ BİR SÜS"

Karaismailoğlu, erkeklere rağmen ilişkiyi kadının belirlediğini vurguladı. "Türk kızını aya gönder ilk adımı aydan bekler" düşüncelerinin yanlış olduğunu söyleyen Karaismailoğlu, şöyle devam etti: “Bunun Türklükle falan hiçbir ilgisi yok. Kültürel değerlerden uzaklaşıp doğaya bakıldığında dişi ve erkek hayvanların dahi beyinleri farklı. Hayvanlarda erkeğin tek derdi dişiyi etkilemek. İnsanlara baktığımızda erkeğin süslü olmadığını düşünüyoruz. Ama öyle değil. Erkeğin süs kavramı daha farklı. Araştırmacılar erkeğin süs kavramını daha çok beyinde geliştirdiğini öne sürüyorlar. Mesela espiri erkeğin geliştirdiği bir süs. Kadınlar kendileri güldüren erkekleri seviyorlar araştırmalar bunu gösteriyor. Erkekler ise kendilerini güldüren kadınlara karşı nörtler. Bir etkilenme yok. Kendilerine gülen kadına bayılıyorlar. Erkelerin tek bir derdi var dişiyi etkilemek. Bir ilişkiyi kadın başlatır kadın bitirir. Bunu tüm erkekler kabul etmeli. Türk kızı falan uğraşmayalım. Ama kadınlarda şunu unutmamalı her zaman başlatan ve bitiren aynı kadın olmayabilir.”

“ERKEKLER EMPATİ YAPAMAZ”

Erkeklerin empati yapmakta zorlandığını belirten Dr. Serkan Karaismailoğlu, “Bir söz vardır. Ateşi kim keşfetti bilmiyoruz ama odunu kesin bir kadın keşfetti. Biz odun muyuz? Aksini söylemeyeceğim. Evet biz odunuz. Bunun bilimsel bir nedeni var. Erkekler empati yapamaz. Limbik sistem denilen bölümle ilgili. Erkek üzgün bir kadın gördüğünde. Bir miktar kendisi de üzülüyor ama onun için üzgün yüz olarak kalıyor. Kadınlar beni anlamıyor diye şikayet ediyor. Erkekler bu konuda suçlu değil. Sistem öyle işliyor. Erkekler duygusal empatiden hemen bilişsel empatiye geçiyor. Ve tek derdi kadının sorunu çözmek. Erkekler aslında iyi niyetli" açıklamalarında bulundu.

“KADINLAR ERKEKLERDEN ÇOK KONUŞMAZ”

Kız bebeklerin doğduktan iki saat sonra yüz okumaya başladığına dikkat çeken Dr. Karaismailoğlu, kadınların çok konuştuğunun yanlış bilgi olduğunu belirtti. Konuşmaya başlama yaşı kadınlarda daha önce, yabancı dil eğitiminde daha iyiler ve kekemelik erkeklerde daha çok görülüyor. Kız çocukların oyunları konuşma ağırlıklıdır. Erkek çocuklarda daha çok az konuşma ve vurdulu kırdılı oyunlar vardır” dedi. Kadınların çok detaycı olduğunu söyleyen Karaismailoğlu, “Bir erkek bir erkekle karşılaştığında iletişim yöntemi göz gözedir. Benden uzun mu? Güçlü mü? Kadınlar öyle değil tarayıcıdan geçiriyor. Kadınlar ile erkeklerin hepsi kadınlar için süslenir” açıklamalarında bulundu.

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/sivilcelerinizi-daha-da-cogaltacak-10-hatali-cilt-bakimi-12673.html