Kadın aklı erkek aklı

2 dakika okuma süresi

Kadın aklı erkek aklı

Kadınlar ve erkekler arasında fizyonomik farklar olduğu kadar duygusal farklar da oldukça fazla.

Kadınlar ve erkekler arasında fizyonomik farklar olduğu kadar duygusal farklar da oldukça fazla. "Kadın aklı- erkek aklı" olarak da tanımlayabileceğimiz bu durumlara birçok örnekle de açıklık getirebiliriz;

 1. Kadın neye değer verir? / Erkek neye değer verir? : Kadınlar sevgiye,güzelliğe ve iletişime önem verirler. Mutluluk,üzüntü ya da herhangi bir duyguyu yoğun yaşadıkları an partnerleri ile paylaşmak isterler. Erkekler ise, daha çok başarı ve güce önem veriyor. Erkekler sonuç odaklıdır. Yapılan işin sonunda alacağı mükafatı düşlerler.
 2. Kadın niye susar?/ Erkek niye susar? : Kadın güven bittiğinde ve anlaşılmadığını anladığında susar. Erkek için ise susma genel bir haldir. Televizyon izlerken,yemek yerken... Özellikle de gün içinde yaşadığı olayları paylaşmamak için susarlar.
 3. Kadınlar çok mu konuşuyor? / Erkekler az mı konuşuyor? : Araştırmalar kadınların sol beyninin çalışmasına bağlı olarak günde 23 bin kelime kullanabileceklerini söylüyor! Ancak tabi ki tek sebep bu değil. Kadınlar gün içinde ne yaşamış olurlarsa olsunlar partnerleri ile paylaşmak isteyip her ayrıntıya indikleri için çok konuşuyorlar... Erkekler ise, sonuç odaklı düşünce yapıları ile detaylardan hoşlanmaz ve net konuşmaları severler. Kadınların yarısı kadar kelime kapasiteleri olduğu da ayrı bir gerçek tabii!
 4. Kadın ve erkeği "adres sorma" tutumu : Erkekler bunun yetersizlik,beceriksizlik gibi algılanabileceğini düşündükleri için adres sormaktan yana değiller... Kadınlara göre,yardım almanın herhangi bir eksiklik belirtisi yoktur!İşte kadın aklı ve erkek aklını ayıran bir nokta daha!
 5. Birbirlerinden ne istiyorlar? : Aslında tüm farklılıklara rağmen merak edilen ilk sorudur! Kadın erkekten ne ister? Erkek kadından ne ister? Birbiri için yaratılmış bu iki cins birbirinden ne bekliyor? Cevabı gerçekten çok basit... Kadınlar; ilgi,şefkat,saygı ve sadakat bekliyor! Erkekler ise; güven,saygı,takdir,onaylanma ve teşvik bekliyorlar...

Kadınlar ve erkekler arasındaki farklar aşikar... Hal böyle olunca iki türün birbirleri arasında sıkça çıkan anlaşmazlıklar biraz daha anlaşılabilir olabiliyor :) İki tarafın ortak paydası ; güven ve saygı bu konuda kadın aklı ve erkek aklı aslında aşağı yukarı aynı şeyi istiyor!

Diğer beklentiler cinsi karakter özellikleri gölgesinde kaldığı için ortaya büyük farklar çıkıyor!

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


 • emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/sivilcelerinizi-daha-da-cogaltacak-10-hatali-cilt-bakimi-12673.html