Kaç Kalori Almalı Kaç Kalori Vermeli?

1 dakika okuma süresi

Kaç Kalori Almalı Kaç Kalori Vermeli?

Kalori hesabınız Daha İyi Yaşam'dan!

Kilo vermeye çalışırken en bilinçli olmamız gereken noktalardan biri de kalori meselesi değil mi? Vücut kitle endeksi nedir? Kaç kalori almalıyım? Kaç kalori vermeliyim? Daha verimli ve sağlıklı bir şekilde nasıl kilo verebilirim? Tüm bu soruların cevapları Daha İyi Yaşam'da;

kal1

Kilo almak isteyenlerin,kilo vermek isteyenlerin ya da kilosunu korumak isteyenlerin de dikkat etmesi gereken ortak payda günlük kalori ihtiyacının farkında olmak!

Yaşa,boy ve kiloya hatta cinsiyete bağlı olan günlük almanız gereken kalori vücut kitle endeksinize bağlı olarak hesaplanıyor.

Vücut kitle endeksiniz ise boyunuzun ve kilonuzun oranlanması ile belirlenir.

Bazal metabolizma hızı

Hepimiz her gün belli bir kalori yakıyoruz! Bu konuda tamamız. Ancak bazal metabolizma hızının sağladığı kalori yakmanın daha da üstüne çıkılması gerektiğini biliyorsunuz değil mi?

Şok diyetlerden uzak durun!

Önümüz kış,ama biz gelecek yaz için şimdiden uyaralım ; hanımlar özellikle yaz aylarında hızlı kilo verme isteğinize bağlı olarak yaptığınız şok diyetler fazlasıyla sağlıksız! Unutkanlık,baş ağrısı,halsizlik gibi günlük hayatınızı olumsuz etkileyecek faktörleri de beraberinde getiriyor...

Egzersiz programınızı günlük kalori miktarınızla dengeleyin!

egzersiz

Örneğin günde 25-30 dakika yürüyen birinin, 80 ile 100 kalori arasında fazla yemek tüketmesinde hiçbir sakınca yoktur!

Bazal metabolizma hızınızın dengesi,boyunuz,kilonuz ve cinsiyetiniz hesaba katılarak günlük kalori ihtiyacınızı hesaplayarak daha sağlıklı bir forma ulaşmanız mümkün!

Özetle; kuru kuruya ya da ezbere bilgilerle egzersiz yapmak pek de verimli sayılmıyor! Vücudunuzu tanıyarak ve bilinçli bir şekilde spor yapıp, dengeli beslenmek gerekiyor! Ya siz ne diyorsunuz?

Editörün Seçimi : Kadınlar Kulübü TV - Beslenme & Diyet

 

 

 

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/sivilcelerinizi-daha-da-cogaltacak-10-hatali-cilt-bakimi-12673.html