J.K Rowling’den Boş Koltuk

1 dakika okuma süresi

J.K Rowling’den Boş Koltuk

J.K Rowling'in , yetişkinler için yazdığı ilk kitabı olan "The Casual Vacancy", Boş Koltuk adıyla 28 Mart'ta okurseverlerle buluştu.

J.K Rowling'in , Türkiye'de çıkış tarihi için 6 aydır sabırsızlıkla beklenen ve Harry Potter fantastik çocuk romanları serisinden sonra yetişkinler için yazdığı ilk kitabı olan "The Casual Vacancy", Boş Koltuk adıyla 28 Mart'ta okurseverlerle buluştu. Doğan Kitap tarafından yayınlanan Boş Koltuk, Pagford isimli küçük bir İngiliz kasabasında, Barry Fairbrother'ın ani ölümü ve sonrasında belediye meclisinde Barry'den boşalan koltuk için yapılan seçim savaşını konu alan bir kara mizah.

Bakalım Harry Potter serisi ile efsaneleşen ve dünyanın en başarılı yazarları arasında yer alan J.K Rowling, Boş Koltuk ile okurları üzerinde aynı etkiyi yaratabilecek mi? Yüzyılın en büyük hikaye anlatıcısı J.K.Rowling'den...

"Küçük bir kasaba hakkında büyük bir roman. Barry Fairbrother kırklı yaşlarının başında beklenmedik bir şekilde hayata gözlerini yumar. Bu ani ölüm yaşadığı kasaba halkı için büyük bir şok olacaktır. Arnavut kaldırımlı meydanı ve eski kilisesiyle Pagford, sıradan bir İngiliz kırsalı gibi görünse de bu tatlı görüntüsünün ardında bir savaş sürmektedir. Zenginler fakirlerle, gençler ebeveynleriyle, öğretmenler öğrencileriyle sürekli bir çatışma halindedir. Pagford kesinlikle göründüğü gibi bir yer değildir. Belediye Meclisinde Barry’den boşalan koltuk, kasabanın görüp göreceği en büyük savaşın tetikleyicisi olacaktır. Türlü düzenbazlıklar ve hırsla süren, herkesin birbirinin foyasını ortaya çıkaracağı seçim savaşında zafer kimin olacaktır?"

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı