Jeans Kıyafetlerde 90’lara Dönüş

1 dakika okuma süresi

Jeans Kıyafetlerde 90’lara Dönüş

Genç kızlar ve genç erkekler tarafından sık sık tercih edilen jeansler günümüzdeki modanın aksine 90’lar modasına doğru gitmeye başlamıştır.

90’ların modası olan yüksek bel pantolonlar, kot ceketler ve chockerlar gençler tarafından tercih edilmeye başlamıştır. jeanslerin tasarımlarında 90’ların modasının temel çizgilerini sonuna kadar görebiliyoruz. Klasik giyimden spor giyime, spor giyimden sokak giyimine kadar her tarzda 90’ların modasının izlerini görebiliyoruz. Gençler modern tarzı bırakıp 90’ların modasını kendilerine daha yakın hissetmişler ve tercih etmeye başlamışlardır.

Düşük bel ve dar pantolonlar

2000’li yıllarda çok trend olan düşük bel ve dar beden pantolonlar yerini 90’ların modası olan yüksek bel pantolonlara bırakmıştır. Yüksek bel pantolonların yanı sıra boyfriendjeanler, bahçıvan tulumları da gençler tarafından tercih edilmeye başlamıştır ve moda haline gelmiştir. Jeans kıyafetlerde 90’lara dönüş Vintage modasını da beraberinde getirmiştir. Büyüklerimizin dolaplarında bulunan 90’lar kıyafetleri dolaplarından çıkmaya başlamıştır. Oversize olarak bilinen normal beden günümüz kıyafetlerinin yerini 90’lı yılların modası olan daha büyük beden kot ceketler, kot pantolonlar almıştır. 90’lı yıllarda var olan jeanler günümüz modasında jeanlerden daha rahat olarak stilize edilmekteydi. Günümüz modasının yerine 90’lı yılların modasının tercih edilmesinin bir başka sebebi de rahatlık sebebiyledir.

90

Sokak modası

Sokak modasının vazgeçilmezi haline gelen 90’lı yılların kıyafetlerinin tamamlayıcı öğeleri yine 90’lı yılların takı ve aksesuarlarıdır. 90’lı yıllarda bulunan file çoraplar chokerlar da 90’lı yılların jeanleri ile geri gelmiştir. Her kıyafet ve kişiye uygun olan chokerlar yılın en sevilen aksesuarları arasındaki yerini almıştır. Boyfriend pantolonların içerisine giyilen file çoraplar da gençler tarafından sık sık tercih edilen ürünler arasındaki yerini almıştır. Şıklığın yanı sıra rahatlık arayan gençler bahçıvan pantolon ile rahat kombinlerini yapar ve sokak modasına ayak uydururlar.

90'lar modasını siz nasıl buluyorsunuz?

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • 1
    emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html