İşte yaz diyeti!

1 dakika okuma süresi

İşte yaz diyeti!

Su içme alışkanlığı kazanın Susuzluk hissi yaşamıyor olsanız da, su içmeye özen gösterin. Günde 8-1

Su içme alışkanlığı kazanın

Susuzluk hissi yaşamıyor olsanız da, su içmeye özen gösterin. Günde 8-15 bardak su, kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlar ve mevsim değişikliklerine bağlı -olası- kabızlık sorununu çözer.  Susamadan su içmeyi alışkanlık haline getirmelisiniz. C vitaminini yeterli ve düzenli tüketmeyi ihmal etmeyin Bedenin C vitaminine duyduğu ihtiyaç  yaz döneminde artabilir. Eğer C vitaminini doğal besinlerle yeteri kadar alamıyorsanız, mevsim değişikliğinin oluşturduğu problemleri şiddetli bir şekilde ve uzun süre yaşamak zorunda kalabilirsiniz. Sofranızda C vitamini açısından zengin olan yeşil biber, kuşburnu, maydanoz gibi besinlere ve C vitamini kaynağı olan diğer sebze ve meyvelere geniş yer vermelisiniz. Sigara içenlerin C vitamini ihtiyacı, içmeyenlerin iki katidir. Bu nedenle sigara tiryakileri C vitamini alımlarına ve beslenmelerine daha fazla özen göstermek zorundadır.

Alkolü kontrollü tüketinAlkol tüketimi, mevsim değişikliği problemlerini kamçılar. Özellikle sonbaharda alkol tüketimi kontrollü olmalıdır. Bu nedenle mevsim geçişinde alkol tüketimini minimuma indirmeye çalışmalısınız Eğer mecbursanız, hafif alkollü içecekleri tercih etmeli ve 1-2 kadehten fazlasına hayır demelisiniz. Vücudunuzu alkolden daha çabuk temizlemek için alkollü içeceklerle birlikte ve alkollü içecek tüketiminden sonra bol su içmeye özen göstermelisiniz.Acı baharatları bir süreliğine de olsa rafa kaldırın

Midelerin daha hassas olduğu yazın, acı baharatları mümkün olduğunca az tüketmeye gayret etmelisiniz. Kırmızıbiber başta olmak üzere acı baharatlar, mide asit salgısının artmasına neden olarak rahatsızlık hissetmenize yol açabilir.

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı