İşte Ölümcül Gıdalar!

2 dakika okuma süresi

İşte Ölümcül Gıdalar!

Şeker ve şeker ürünleri Uzun süreli şeker kullanımı nörolojik problemlere sebep olur. Hafızayı

Şeker ve şeker ürünleriUzun süreli şeker kullanımı nörolojik problemlere sebep olur. Hafızayı zayıflatır. Öğrenme kabiliyetini zaafiyete uğratır.

www.harikasozler.net_-_Rengarenk_sekerlemeler

 
 AlkolAlkolün karaciğeri iflas ettirdiği bilinmektedir.
Az bilinen diğer etkisi de beyni bitirip tükettiğidir.
Sağlıklı düşünme yeteneğini zayıflatır, hafızayı da tüketir.
Uzun süreli kullanımlarda kalıcı hasarlara da yol açabilir.

alkolun_vucut_uzerindeki_beyin_01

   Fast FoodYakın zamanda Montreal Üniversitesi´nde yapılan bir araştırma fast food ürünlerinin beynin kimyasını değiştirdiğini ortaya koymuştur. Bu da depresyon ve anksiyete sorunlarına yol açar. Fast Food ürünlerinin içindeki katkı maddelerinin öğrenme bozukluğu, motivasyon eksikliği ve hafıza zayıflığına yol açar.

hamburger-1

 Kızarmış yiyeceklerBütün işlenmiş yiyecekler kimyasallar, katkı maddeleri, yapay tatlandırıcılar ve koruyucular içerir. Hem çocuklarda hem yetişkinlerde ciddi beyin hasarlarına yol açar. Kızarmış veya işlenmiş gıdalar beyin sinirlerini zedeler. Doğadaki en toksin ve tehlikeli kızartma yağının ise ay çiçek yağı olduğu tespit edilmiştir.

E94_patates

 İşlenmiş veya önceden pişirilmiş gıdalarTıpkı kızarmış gıdalar gibi işlenmiş gıdalar da merkezi sinir sistemine zarar verir. Bu da dejeneratif beyin bozukluğuna yol açar. İleriki yaşlarda Alzheimer´a neden olur.

nocanvas_at-eti-ingiltere-deki-donmus-gida-satislarini-dondurdu-xbp2a

 Çok Tuzlu Gıdalar Tuz kalbe zarar verir. Tuzun içindeki yoğun sodyum beyne de zararlıdır ve düşünme yeteneğini zayıflatır. Zekayı geriletir.

tuz

 TahıllarTahılların hepsi beyin fonksiyonlarına zarar verir. Tek istisnası yüzde 100 tam kepekli tahıllardır. Eğer çok tahıl tüketirseniz bu hızlı yaşlanmanıza da yol açar.

vitaminler ve tahıllar 2

İşlenmiş proteinlerProteinler kas yapıcıdır. Et ise en yüksek kalitede ve en zengin protein kaynağıdır. Ancak sosis, salam, sucuk ve benzeri gıdalar gibi işlenmiş proteinlerden uzak durulmalıdır. Doğal proteinler sinir sistemini yapılandırırken, işlenmiş proteinler tam tersini yapar.

3395072-sucuk-salam

 Trans yağlarHer türlü trans yağdan uzak durulmalıdır. Trans yağlar bir çok ciddi soruna yol açar. Kalp sorunları, kolesterol ve obezite bunların en çok bilinenidir. Beyne de oldukça zarar verir. Refleksleri öldürür, beyin işlevinin kalitesini düşürür. Felç riskini maksimum düzeye çıkarır.

93277080-17ba-e211-820e-14feb5cc13c9

   
 

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/sivilcelerinizi-daha-da-cogaltacak-10-hatali-cilt-bakimi-12673.html