İşte Dünyanın En Zengin Adamlarının Eşleri

5 dakika okuma süresi

İşte Dünyanın En Zengin Adamlarının Eşleri

Dünyanın en zengin adamlarıyla evli o kadınları Daha İyi Yaşam yazdı!

Dünyanın en zengin adamlarıyla evli olmak… Kimine göre başlı başına büyük bir uğraş. Çeşitli etkinliklerde eşini ve devasa markasını temsil etmek, örnek alınacak bir aile hayatı sergilemek, şık giyinmek, topluma yararlı faaliyetlerde bulunmak. Bunlar multimilyarder eşlerin tipik iş tanımı. Ancak, yeni nesil zengin eşleri bu tanımın ötesine geçiyor. Her başarılı erkeğin arkasında bir kadın vardır derler ya, gelin teknoloji dünyasının en başarılı kadınlarını tanıyalım…

 Priscilla Chan - Facebook Kurucusu ve CEO'su Mark Zuckerberg'in eşi

Mark ve Priscilla Harvard'dan okul arkadaşı. 2003 yılında Harvard'da bir öğrenci partisinde tuvalet kuyruğunda tanışmışlar. Priscilla'nın Mark'la ilgili ilk izlenimi 'inek tipli biri.' Çift evlenmeden önce yaklaşık 9 yıldır berabermiş. Priscilla 2007'de Harvard Üniversitesi'nden biyoloji bölümünden mezun olmuş.

Boston doğumlu Priscilla, Batı yakasına taşınarak San Jose'deki Harker School'da 2 yıl fen dersi vermiş. Daha sonra, interaktif eğitiminden etkilendiği California Üniversitesi San Francisco'da tıp okumaya başlamış. Pediatri ve hasta çocukları iyileştirmeye olan ilgisi Mark Zuckerberg'ü bu alanda katkı sağlamaya itmiş. Facebook'un organ bağışlama uygulaması arkasında Priscilla var.

Milyoner Mark'la evlenmek bugün 27 yaşındaki Priscilla'nın geleceğe bakışı ve hedefleriyle ilgili herhangi bir değişiklik yapmamış. Tıp eğitimini tamamlayarak pediatri alanında uzmanlığına odaklanmış, çocuk hastaların rahatsızlıklarını gidermek için çalışmaktadır.

Priscilla özel yaşamını özel tutmak isteyen insanlardan. Basına kendiyle ilgili fazla yorum yapmayan biri. Facebook'un yararına bir durum olmadığı sürece herhangi bir açıklama yapmıyor, röportaj vermiyor. Ancak eşini hayır amaçlı etkinliklerde yalnız bırakmıyor.

Telegraph'a göre, Priscilla genel olarak ketum bir insan olmakla beraber, politik görüşü anlamında transparan: Obama'yı açık olarak destekliyor, ayrıca eşcinsel evliliklerinin kabul edilmesi taraftarı. Kendiyle ilgili yaptığı Facebook yorumlarına göre basit şeylerden hoşlanıyor.

 Laurene Powell Jobs - Apple'ın yakında kaybettiğimiz CEO'su Steve Jobs'ın eşi

Steve Jobs'ın en belirgin özelliklerinden biri gizliliğe verdiği önemdi. Bu gizlilik Apple ürünlerinde olduğu gibi, aile hayatında da geçerli. Eşi Laurene de bu gizliliği en iyi taşıyan kişi. Jobs ailesiyle ilgili yazılan çizilen yok denecek kadar az. Laurene'le ilgili yazılanlar; eşinin ölümüyle Silikon Vadisi'ndeki en zengin kadınlardan biri olduğuyla sınırlı.

Steve ve Laurene 1989'da Stanford Üniversitesi kampüsünde tanışmışlar. Steve üniversiteye bir konuşma yapmak üzere gelmiş, Laurene ise o zaman master öğrencisiymiş. Birbirinin telefon numarasını almışlar ancak herhangi bir plan yapmamışlar. New York Times'a verdiği bir röportaja göre, Steve bir toplantıya gitmek üzere okuldan ayrılırken birden kendine şu soruyu sormuş: 'Eğer bugün dünyadaki son günüm olsa, bugünü bir toplantıda mı geçiririm yoksa bu kadınla mı?' Birden arabadan fırlayıp otoparkta koşarak Laurene'i bulmuş ve yemeğe davet etmiş. Tanışmalarından yaklaşık 2 yıl sonra evlenmişler, üç çocukları olmuş.

Laurene akademik başarılarıyla öne çıkan biri. University of Pennsylvania'da ekonomi alanında eğitim görmüş, daha sonra Goldman Sachs ve Merrill Lynch'te ticaret stratejisti olarak çalışmış. 1991'de ise, tekrar okula dönerek Stanford Üniversitesi'nde MBA eğitimini tamamlamıştır. Kendi akademik yaşamına paralel olarak, Laurene eğitim ve göçmenlik yasasının değiştirilmesi konularıyla yakından ilgilenmekte. NewSchools Venture Fund, Conservation International and College Track gibi imkânları kısıtlı gençlerin üniversiteye girmesini ve mezun olmasını destekleyen kar amacı gütmeyen kurumların yönetim kurulunda görev yapıyor.

Eğitim alanına ilgisi çok yönlü; kurduğu Emerson Collective ile, girişimcilerin eğitim, göçmenlik yasasının değiştirilmesi ve sosyal adalet alanlarına yatırım yapmalarını teşvik ediyor. Ayrıca, doğal yiyecekler üreten Terravera şirketinin kurucusu ve CEO'su. Şirketi, Kuzey California'da 300'ün üzerinde satış noktasına organik ürün dağıtmakta.  

Melinda Gates - Microsoft CEO'su Bill Gates'in eşi

Melinda Gates teknoloji endüstrisinde Bill Gates'in nihai güç partneri olarak görülmekte.

Gençlik yıllarında Duke Üniversitesi'nde lisans ve MBA eğitimlerini tamamlamış. Teknolojiyle ilk tanışması babasının satın aldığı Apple II bilgisayarı olmuş, bilgisayar oyunları oynamış ve basit programlama dilini bu bilgisayarda öğrenmiş. Okul biter bitmez o zaman yeni kurulan Microsoft'ta çalışmaya başlamış, yazılım pazarlama alanında girdiği şirkette 6.5 sene içinde Expedia ve Encarta'dan sorumlu genel müdürlüğe yükselmiş.

Bu dönemde New York'ta düzenlenen bir fuarda o zamanki patronu Bill Gates'le tanışmış. Aylar sonra çıkmaya başlamışlar. Bill'i en çok Melinda'nın bağımsızlığı, haksızlıklara duyarlılığı ve açık sözlülüğü etkilemiş. Eşinin kendinden daha eğitimli olması Bill Gates için bir gurur kaynağı olmuş. Evlendikten sonra da, en güçlü kâr amacı gütmeyen organizasyonlar arasında sayılan Bill & Melinda Gates Foundation'ın başına geçmiş. Eğitim, hastalıklarla ve yoksullukla dünya genelinde mücadele, Bill and Melinda Gates Foundation'ın en önemli öncelikleri arasına girmiştir.

Forbes'un makalesine göre, Melinda haftada 30 saatini vakıf işlerine ayırmaktadır. Her yıl 6000 civarında yardım talebinin içinden ancak 40 milyon ve üzeri talepleri değerlendirmektedir. Gates'lerin amacı, dünyada elle tutulur çapta yardımlara öncülük etmek. Melinda'nın vizyonu, olaylara sakin ancak emin adımlarla yaklaşımı kurumun faaliyet alanını ve önceliklerini belirlemekte.

 Livia Stone - Twitter'ın kurucusu Biz Stone'un eşi

Hayvanlar alemine merakı ve sevgisiyle bilinen Livia, Biz & Livia Stone Foundation'ı kurarak California eyaletindeki hayvanlar konusunda bilinci arttırma ve hayvanları koruma alanlarında çalışmaktadır.

Zamanının büyük kısmını yabani hayvanlara ve yoksul çocuklara yardım ederek geçirmektedir.

Livia vegan, herhangi bir hayvan ürünü tüketmiyor, hayvanlardan yararlanılmasına karşı.

Livia, WildCare Bay Area hastanesinin müdürü. Hastanenin özelliği her türlü yaralı veya hasta hayvana kapılarının açık olması. İster güvercin, ister yarasa, ister fare olsun, hepsini tedavi etmeye hazır bir veteriner ekibi var.

Lucinda Southworth, Google'ın CEO'su Larry Page'in eşi

Lucinda, Larry Page gibi Stanford Üniversitesi mezunu. Lucinda'nın biyomedikal informatik alanında doktorası var. Daha önce, Oxford Üniversitesi'nde lisans üstü eğitimini tamamlamış. Bugün bilimsel araştırmacı olarak kariyerine devam etmekte.  

Susan Dell, Dell'in CEO'su Michael Dell'in eşi

Susan eşi kadar yoğun bir kariyere sahip.

Michael & Susan Dell Foundation ile dünya genelinde yoksulluk içinde yaşayan çocuklara yardım eli uzatıyor. Ayrıca, New York kadınlarının tasarım markası Phi'nin yönetim kurulu başkanı. Phi çeşitli defileler düzenlemiş ve tasarımları Vogue'da yayınlanmış bir marka. Koşuşturmalı profesyonel yaşamının yanında Susan gerçekten koşuyor.

Maraton, triatlon ve bisiklet yarışmalarına katılıyor. 2003 yılında Ironman Dünya Şampiyonasını başarıyla tamamlamış. 

Editörün Seçimi : Daha İyi Yaşam - Magazin

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


 • 2
  emoji
 • 1
  emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
BalkonNibkhuess
BalkonNibkhuess - 18/10/2019 02:34
утепление балкона yit
Brucebiz
Brucebiz - 29/11/2018 09:27
Всем привет!
Нашел познавательную подборку на этом сайте: http://watafak.ru :
люди искусства http://watafak.ru/art_iskusstvo/
конспект познавательного познавательное
http://watafak.ru/foto-prikoly-interesnoe/2766-caminito-del-rey-odna-iz-samyh-opasnyh-trop-v-mire.html Caminito del Rey — одна из самых опасных троп в мире
Организатор убийства Немцова Руслан Мухудинов вывез свою семью из Чечни Организатор убийства Немцова Руслан Мухудинов вывез свою семью из Чечни
http://watafak.ru/foto-prikoly-interesnoe/8374-chem-otlichayutsya-drug-ot-druga-muzhchiny-i-zhenschiny.html
KennethVekly
KennethVekly - 28/11/2018 14:18
Привет всем! прикольный у вас сайт!
Нашел топ базу кино: детективы лучшие слушать онлайн http://inspacefilm.ru/
Тут: смотреть фантастику в хорошем качестве hd http://inspacefilm.ru/fantastika/ список 2018
Тут: комедии скачать торрент бесплатно в хорошем качестве http://inspacefilm.ru/komediya/ список 2019
Здесь: смотреть лучшие мелодрамы 2018 2019 http://inspacefilm.ru/melodrama/ рейтинг 2019
Тут: http://inspacefilm.ru/fentezi/6988-rassvet-yony-akatsuki-no-yona-sezon-1-2014.html Смотреть Рассвет Йоны / Akatsuki no Yona (Сезон 1) (2014) онлайн бесплатно
Тут: Премьера нового дублированного трейлера «Джой» Премьера нового дублированного трейлера «Джой»
Тут: http://inspacefilm.ru/newskino/9296-toronto-2015-dipan-ili-kak-bratya-koen-okazalis-prorokami.html
Hectornex
Hectornex - 22/10/2018 09:21
Привет! интересный у вас сайт!
Нашел класную базу кино: лучшие сериалы 2018 2019 года список http://kinokub.net/
Здесь: смотреть лучшие исторические фильмы 2018 http://kinokub.net/istoricheskiy/ список 2019
Тут: фильмы русские криминальные 2019 смотреть хорошем качестве Онлайн лучшие криминальные фильмы список 2018
Здесь: мультфильмы смотреть в хорошем качестве 1080 лучшие мультфильмы 2018 скачать торрент бесплатно список 2019
Тут: http://kinokub.net/melodrama/9599-skolzyaschie-slide-sezon-1-2011.html Смотреть Скользящие / SLiDE (Сезон 1) (2011) онлайн бесплатно
Тут: http://kinokub.net/detektiv/9964-sprut-la-piovra-sezon-1-10-1984-1992.html
ThurmanAwace
ThurmanAwace - 03/07/2018 20:06
Производствосветодиодных электронных табло, бегущих строк, табло для АЗС
Cameronmaise
Cameronmaise - 17/06/2018 16:31
Здравствуйте! прикольный у вас сайт!
Нашел прикольную базу кино: смотреть сериал клон в хорошем http://kinofly.net/
Тут: смотреть аниме в хорошем качестве новинки аниме онлайн бесплатно в хорошем качестве список 2017
Тут: посмотреть боевик 2017 в хорошем качестве фильмы 2017 боевики бесплатно в хорошем качестве список 2017
Тут: смотреть анна детектив хорошем качестве http://kinofly.net/detektiv/ список 2018
Тут: http://kinofly.net/news/12850-sozdateli-transformerov-5-predstavili-panoramnoe-video-so-semok.html Создатели "Трансформеров 5" представили панорамное видео со съемок
Тут: http://kinofly.net/voennyy/4558-ischeznuvshie-2009.html
Mashaorelf
Mashaorelf - 11/12/2017 14:26
This message is posted here using XRumer + XEvil 4.0

XEvil 4.0 is a revolutionary application that can bypass almost any anti-botnet protection.
Captcha Recognition Google (ReCaptcha-1, ReCaptcha-2), Facebook, BING, Hotmail, Yahoo,
Yandex, VKontakte, Captcha Com - and over 8.4 million other types!

You read this - it means it works! ;)
Details on the official website of XEvil.Net, there is a free demo version.

Check YouTube video "XEvil ReCaptcha2"
JuliezGib
JuliezGib - 27/11/2017 08:39
This message is posted here using XRumer + XEvil 4.0
XEvil 4.0 is a revolutionary application that can bypass almost any anti-botnet protection.
Captcha Recognition Google (ReCaptcha-1, ReCaptcha-2), Facebook, Yandex, VKontakte, Captcha Com and over 8.4 million other types!
You read this - it means it works! ;)
Details on the official website of XEvil.Net, there is a free demo version.
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html