İstanbul’da En Ucuz Satılık Evler Nerede?

3 dakika okuma süresi

İstanbul’da En Ucuz Satılık Evler Nerede?

Söz konusu İstanbul’da en ucuz kelimesi biraz abes kaçıyor ama Daha İyi Yaşam olarak sizler için İstanbul’da uygun satılık ev yerlerini yazdık!

İstanbul için taşı toprağı altın diyorlardı ama bir zamanlar bu cümlenin gerçekliğini bu kadar düşünememiş olabiliriz. İstanbul’da satılık ev fiyatlarına baktığınızda devasa rakamlar karşısında nasıl bir hisse kapıldığınızı tahmin ediyoruz. Son yıllarda İstanbul’da satılık ev fiyatları öyle 3-5 yılda bir yükselmiyor adeta 3-5 ayda bir yükseliyor. 

Peki ya İstanbul’da gerçekten ucuz satılık ev kalmadı mı diye merak ediyorsanız kıyada köşede kalmış birkaç yer ama elinizi çabuk tutmazsanız buralardan da satılık ev almak çok zorlaşacak. İşte satılık evlerin bulunduğun semtler ve fiyatlar..

İstanbul’da En Ucuz Satılık Evler Nerede?

Avrupa Yakası’nda Ucuz Satlık Ev Semtleri

Esenyurt

İstanbul’da en ucuz satılık evler nerede diyorsanız ilk söyleyeceğimiz yer Esenyurt. Bir zamanlar Büyükçekmece ilçesinin en büyük semtlerinden biri olan Esenyurt Kıraç ile birleşerek ilçe haline geldi. Bu değişimle birlikte Esenyurt’ta 2008 yılından bu yana hareketlenmeler oldu. Şuan Esentyurt İstanbul’un diğer ilçelerine göre daha ucuz ev fiyatlarına sahip. Esenyurt'ta satılık evler 140 bin ile 300 bin arasında değişiyor.

satılık ev

Beylikdüzü

İstanbul’un son yıllarda hızlı bir şekilde gelişme gösteren ve de popüler olma yolunda büyük adımlar atan ilçesinde normal gelirdeki bir aile ev sahibi olabilir. Lüks siteleriyle ve de yeni apartman dairleriyle gözde ilçelerden biri olan Beylikdüzü’nde en ucuz satılık ev fiyatları 220 bin ile 400 bin arasında değişiyor.

satılık ev

Gaziosmanpaşa

İstanbul’un en çok göç alan ilçelerinden biri olan Gaziosmanpaşa son yıllarda ortaya çıkan kentsel dönüşüm dalgasıyla birlikte hareketlenmeye başladı. İstanbul’da ucuza ev sahibi olmak isteyenlerin tercih edeceği ilk yerlerden biri olan Gaziosmanpaşa’da şuan satılık ev fiyatları 160 bin ile 450 bin arasında değişiyor.

satılık ev

Silivri

İstanbul’un şehir merkezine uzaklığı yaklaşık 70 km civarında olan Silivri ev sahibi olmak isteyenlerin daha kolay bir şekilde elde edeceği yerlerden biri. Silivri’nin kendine has sakin ve doğal havası bu tarz yerleri tercih edecekler için alternatif yerlerden biri. Burada satılık ev fiyatları 100 bin ile 350 bin arasında değişiyor.

satılık ev

Anadolu Yakası’nda Ucuz Satlık Ev Semtleri

Sultanbeyli

İstanbul Anadolu yakasında en ucuz satılık evler nerede diyorsanız cevabı Sultanbeyli. İstanbul’da hala daire alınabilecek sayılı yerlerinden biri diyebiliriz. Sultanbeyli’yi son yıllarda biraz ön plana çıkaran neden orta yerinden İstanbul’a bağlantı yollarının geçmesi. Burada satılık evler ortalama 160 bin ile 300 bin arasında değişiyor.

satılık ev

Kurtköy

İstanbul’da satılık ev alınabilecek ve tercih edilebilecek yerlerden biri de Kurtköy. İstanbul’un Pendik ilçesine bağlı olan Kurtköy Sabiha Gökçen Havalimanı’na yakın olmasından dolayı son yıllarda Kurtköy’de fiyatlar yükselmeye başladı. Ortalama satılık evler 180 bin ile 450 bin arasında.

satılık ev

Tuzla

Kalabalık nüfusuyla dikkat çeken Tuzla Anadolu yakasında daha kolay ev sahibi olmak isteyenler için ideal yerlerden biri. Tuzla’da en ucuz satılık ev fiyatları ise 230 bin ile 650 bin arasında değişiyor.

satılık ev

Kartal

Deniz ulaşımının aktif olduğu ilçelerden biri olan Kartal Anadolu yakasının en ucuz yerlerinden biri. Son yıllarda metronun aktif olmasıyla birlikte ev fiyatlarını ikiye katlasa da normal gelirli bir ailenin ev sahibi olabileceği kısıtlı yerlerden biri. Satılık ev fiyatları ise ortalama 240 bin ile 400 bin civarında değişiyor.

satılık ev

Bu listemizin dışına Büyükçekme ve de Sancaktepe'de ucuz olabilecek satılık evler arasında.

Sizce İstanbul’da en ucuz satılık evler nerede?

En Çok Okunan: Konut Projesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • 1
    emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/sivilcelerinizi-daha-da-cogaltacak-10-hatali-cilt-bakimi-12673.html