İştah Kesme Yöntemleri!

2 dakika okuma süresi

İştah Kesme Yöntemleri!

İştahınız dur durak bilmiyor ve hızla kilo almaya başlamışsanız bu yöntemleri denemenizde fayda var..

İştah kontrol altına alınmadığı takdirde kilo alımınız aynı yönde ilerleyecektir. İştahı köreltmek öyle kolay bir şey değildir ama bu yöntemlerle etkili olabilir. Sağlık sorunları dışında kilo almanınızın baş nedeni olan iştah frenlenmezse ciddi sağlık problemlerine neden olabilir.

İşte sizlere özel düzenlediğimiz iştah kesme yöntemleri :

Lifli ve Karbonatlı Yiyecekler Tüketin

Lifli besinler tok tuttuğu için uzun süre yemek yeme ihtiyacınızı ortadan kaldırır. Lifli besinlerin iştah kesici özelliği bulunmaktadır ve çok etkilidir. 

Düzenli uyku uyuyun

Günlük düzenli uykunuzu almanız gerekir ne çok az ne de çok fazla. Günlük bir insanın ihtiyacı olan uyku 6-8 saat arasındadır. Düzenli uykunuzu alındığında kilo almanız engellenecek daha dinç olacaksınız.

Egzersiz yapmayı ihmal etmeyin

İştah kesmek için günlük planınıza mutlaka egzersiz yapmayı ekleyin. Uzun olmasa da kısa yürüyüşleriniz mutlaka olsun.  Günde 45 dakika yürümeniz durumunda kalori yakmış olacaksınız. Özellikle sabahları yapılan egzersiz iştahı kesmede çok etkili.

Günde 6 öğünden az yemeyin

En çok yapılan hatadır. Az öğünde çok yemek yemek. Dolayısıyla kilo alımını yaşanacaktır. Günde 6 öğün yemek yemeye alışın ama az az yemek yiyin. Bu alışkanlık metabolizmanızın daha hızlı çalışmasını sağlayacaktır. Böylelikle iştahınız sizin kontrolünde olacaktır.

Sevdiğiniz besinleri birden kesmeyin

Diyete soğuk durarın nedeni budur aslında. Sevdiği şeyleri tamamen kesmek. Çok yediğiniz bir şeyi birden kesmeyin ki o yiyeceğe karşı özenti olmasın diyetiniz de daha kolay biçimde devam etsin.

Yemekleri kısa sürede yutmayın

İştahınızı kesmek ve kilo alımını durdurmak istiyorsanız yiyecekleri uzun süre çiğneyip öyle yutun. Böylece daha az yemek yiyeceksiniz ve yiyeceklerin sindirilmesini kolaylaştıracaksınız. Beyin doydu sinyalini ilk 20 dakikada verir. Bu nedenle ilk 20 dakikayı yemekleri çok çiğneyerek geçirin ki daha az yemek yemiş olun. Çok çiğnemek aynı zamanda iştahı köreltir.

Bol su için

Bol su içmek iştahı köreltmek için en güçlü yöntemdir.  Sabahları ılık limonlu su içmek çok daha etkili olacaktır. Acıktığınızı her hissettiğinizde 20 dakika önceden bir miktar su için bu iştahınızın kapanmasında işe yarayacaktır.

Daha İyi Yaşam olarak sizlere iştah kapatma yollarını yazdık. Sizin bu konuda yönteminiz nedir?

Kilo Vermek İçin Nasıl Beslenilmeli?

 

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/sivilcelerinizi-daha-da-cogaltacak-10-hatali-cilt-bakimi-12673.html