İşiniz Neden Sosyal Olmak Zorunda ?

2 dakika okuma süresi

İşiniz Neden Sosyal Olmak Zorunda ?

İşinizi sosyal hayatın dışında sanal ortamda da kullanmanın ne gibi faydaları var? İşte o sorunun cevabı..

Günümüzde, Dünya nüfusunun yaklaşık yüzde 35'i yani 2,5 milyar insan İnternet kullanıyor. Eğer "followers" , "tweet", "hashtag" sözleri size çok yabancı geliyorsa sosyal medya ile yakınlaşmanızın ve tümüyle yeni bir lugatla tanışmanızın vakti gelmiş demektir.

Eğer bir firma sahibi iseniz, zamanınızı ürünlerinizin gelişmesi, marka bilinirliğinizin artırılması, en yetkin insanların işe alınması ve firmanızın marketteki imajının geliştirilmesi gibi faaliyetlere harcarsınız, sosyal medyada varolmak ilk stratejilerinizden biri olmaz. Bir an önce sosyal medyanın önemini inkar etmeyi bırakın derim. Farkında mısınız, bütün müşterileriniz her gün giderek artan sürelerde internette zaman geçirmeye devam ediyorlar.

sosyal medya yazı başı 1

İşyerinizde Facebook’a giriyor musunuz?

Müşterileriniz giriyor. Uyanın ve sosyal medyanın ve işinize sağlayacağı potansiyelin farkına varın. İşinizi, yatırım geri dönüşümü çok yüksek, maliyetinin ise ortalamaya göre daha düşük olduğu sosyal web'e taşıyın. Internet ile diğer pazarlama kanalları ile ulaşamayacağınız sayıda insana ve lokasyona ulaşmanız mümkün. ABD’de nüfusun yüzde 80'den fazlası en az bir sosyal network kullanıyor. Bu da 245 milyondan fazla insan demek.

sosyal medya yazı sonu

Sosyal medyada bulunmak kolay ve fazla maliyetli olmayan bir pazarlama yöntemi. Bir firma olarak sosyal medya stratejiniz, varolan pazarlama planınıza kolayca entegre olabilecek ve etkisini genişletecek bir unsurdur. Sosyal medyada varolmak marka bilinirliğinizin artması için gerekli bir yöntem. Sosyal network takipçilerinin yüzde 53'ü belirli markaları takip ediyorlar. Bu markalardan biri neden sizinki olmasın? Bu takipçiler aynı zamanda sizin markalarınızı başkalarına bahsediyorlar. Bu müşteriler sizin ürünlerinizle ilgili tecrübelerini online olarak paylaşıyorlar. Facebook kullanıcıları günde 4 milyon item paylaşıyorlar. Bu çok fazla fırsat demek ve sadece bir sosyal sitede.

Özetle firmanızdan / ürünlerinizden sosyal medyada her bahsedildiğinde markanız kuvvetleniyor ve etki alanı genişliyor . Bir başka deyişle hızlı , verimli ve bedava reklam.Hangi firma bu güce karşı kayıtsız kalabilir ki ?  

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html