İş Yerinde Motivasyonu Arttıran Öneriler

2 dakika okuma süresi

İş Yerinde Motivasyonu Arttıran Öneriler

Gün içinde iş yerinde motivasyonunuzu ve üretkenliğinizi arttırmak için sizlere müthiş önerilerimiz var!

“Akşamdan alarmınızı kurmayı unuttunuz. Sabah uyandınız ve yavaş yavaş bilinçlenmeye başlarken aniden geç kaldığınızı fark ettiniz ve panik yapmaya başladınız. Acele bir şekilde evden çıktığınız için yemek yemeye ve de bir şeyler içmeye bile fırsat bulamadınız. Ofise kendinizi zor attınız ve işe koyuldunuz.”

Bu durumlar size de tanıdık geldi mi? Eminiz sabahları bunları yaşıyorsunuz.. Bu rutini değiştirmek ve iş yerinde motivasyonunuzu arttırmak için bu önerilere kulak verin!

motivasyon

İş Yerinde Motivasyonu Arttıran Öneriler

1.Gün içinde motivasyonunuzu en iyi şekilde arttırmak için zamanında uyanın. Sürekli alarmı ertelemek yerine tam zamanında uyanın ki sabah telaşına girmeyin. 

2.Sabah sabah kalkıp bunu yapacağım demeyin hemen! Her sabah kalktığınızda perdelerinizi açın ve yatağın ucunda 1-2 dakika oturun. Yatağınıza vuran sabah ışığının enerjisini motvivasyonunuzu artırmanızı sağlayabilir.

3.Her sabah kalktığınızda yatağınızı toplayın. Bu alışkanlık kafanızı toparlamanıza ve de sabah stresinizi azaltmanıza yardımcı olur.

4. Sabahları duş alacak vaktiniz olmayabilir ama sabah duşu iş yerinde motivasyonunuzu arttıran en etkili yöntemlerden biri bilginiz olsun.

5. Her sabah taze sıkılmış meyve suyu için. Güne başlamak için harika bir yol. İş yerinde sabah ilk yaptığınız şey çay ya da kahve içmekse bu huyunuzu değiştirin.

motivasyon

6.İş yerinde motivasyonunuzu arttırmak için yapacağınız uygulamalardan biri de güneşin altında 10 dakika yürüyüş yapmak.

7.Akşamdan ertesi gün yapacaklarınızın listesini çıkarın ve ona göre işlerinizi programlayın.

8.İş yerinde motivasyonunuzu arttırmak için sabahları müzik dinleyin.

9.Her sabah birkaç dakikanızı ayırıp egzersiz yaparsanız iş motivasyonunuzu arttırırsınız.

10.Güne iyi bir motivasyonla başlamak için sağlıklı atıştırmalıklar hazırlayın.

motivasyon

11.İş yerinizde her gün motivasyonunuzu arttıracak yazılar okuyun.

12.Güne su içerek başlamak motivasyonunuzu arttırabilir. Kafein bağımlısı biri olsanız bile sabah uyandığınızda ilk yapacağınız şey su içmek olsun.

13.Hayvanları seviyor musunuz? O halde güne hayvanları severek başlayın.

14.İnsanlar sabahları aynaya bakmayı sevmezler. Ancak bu alışkanlık hem kendinize olan güveninizi arttırır hem de motivasyonunuzu yükseltir.

15.Sabahları işe giderken acele etmemeniz için güzel bir nedeniniz daha var. Sevdiklerinizi öpmek! Eşinizi ya da çocuklarınızı işe gitmeden önce öpmek için zaman ayırın.

Sizce iş yerinde motivasyon arttırıcı şeyler neler?

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • 1
    emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html