İş Hayatında Aktif Olan Kadınların Giyim Tarzı Nasıl Olmalıdır?

1 dakika okuma süresi

İş Hayatında Aktif Olan Kadınların Giyim Tarzı Nasıl Olmalıdır?

İş hayatında aktif olan kadınların giyim tarzı nasıl olmalıdır? Daha İyi Yaşam sizler için derledi!

İş Hayatında Aktif Olan Kadınların Giyim Tarzı Nasıl Olmalıdır?

Çalışan bayanlar için giyim konusu oldukça önemli olmaktadır çünkü hem ciddi görünmek, hem şık hem de rahat olmak zor bir iştir. Her gün ayrı kıyafetleri birbirine uydurmak da çalışan bayanlar için vakit ayırmaları gereken konulardan olmaktadır. İş kadınları kıyafetlerine ufak detaylar ile dokunuşlar yaparak şık görünüm elde edebilirler. Alacağınız kıyafetleri seçerken başka kıyafetlerle uyumlu olup olmadığını ve iş yerinize uygun olup olmadığını düşünmek tasarruf etmenizi sağlayacaktır.

Ciddi ve şık giyinmeyi gerektiren bir iş ortamınız var ise siyah elbiseler kurtarıcınız olacaktır. İş toplantılar da ve ne giyeceğim diye düşünüp bir türlü giyecek bir şey bulamadığınız zamanlarda siyah elbiseler gününüzü kurtarıcı kıyafetlerden olacaktır. İş hayatında aktif ve yoğun olan kadınlar çok yüksek topuklu ayakkabılar yerine hafif topuklu, rahat ayakkabıları tercih etmelidir.

kadın

Feminen Kıyafetler

Dikkat çekmeyi seven, kadınlıklarını ön plana çıkarmayı seven, öz güvenleri yüksek kadınlar iş toplantılarında veya günlük hayatında feminen elbise ve takımları tercih edebilirler. Feminen kıyafetlerin içerisine kalem elbiseleri de dâhil edebiliriz. İş hayatında aktif olan kadınlar kullandıkları kalem elbiseler ile öz güveni yüksek kadın imajını çizebilmektedirler. Kadınsı etekler, kadınsı ceketler… Etek seçimi yapar iken diz boyunu aşmamaya çalışmalısınız yoksa ciddi görünümünüzü kaybedebilirsiniz.

kadın

Blazer Ceketler

Hem spor hem şık hem de rahat olmak isteyen iş kadınlarının tercihler blazer ceketlerden yana olmalıdır. Klasik kesim etekler ve pantolonlar bu ceket türünün en iyi tamamlayıcısı olmaktadır. Blazer ceketleri tercih eder iken içine giyilecek olan üst parçanın çok açık olmamasına, göğüs dekoltesi olmamasına dikkat etmelisiniz, aksi takdirde bir eğilme ile basit bir duruma düşmeniz, ciddiyetinizi kaybetmeniz kaçınılmaz olacaktır.

İş hayatında olan kadınlar için sizin önerileriniz neler?

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • 1
    emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html